کد خبر: ۵۰۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸

رئیس سازمان حمایت از رشد ٧٩درصدی تولید ماسک و ٥� درصدی الکل خبر داد و گفت: ارزش ریالی کشفیات اقلام بهداشتی به ١٢١میلیادر تومان رسید.

به گزارش شفاف، عباس تابش در جلسه مقابله با کرونا در وزارت صنعت گفت: در راستای مقابله با این ویروس به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده اینکه اقلام بهداشتی کشف شده را بدون وقفه در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهند و صرفاً اسناد و پرونده ها به تعزیرات حکومتی ارسال شود.

وی ادامه داد: در این مدت 876 پرونده اختصاصاً برای کالاها و اقلام بهداشتی مورد نیاز که بازرسان ما و سازمانهای صمت کل کشور کشف کرده اند تشکیل شده و کشفیات گشت مشترک نیز به این عدد اضافه می شود.

*کالاهای کشف شده بهداشتی فوراً در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد

تابش یادآور شد : ما کل پرونده کشفیات را همراه با کالای مربوطه به سازمان تعزیرات حکومتی تحول داده ایم، اما در شرایط اضطراری فعلی به کمیته تامین و توزیع پیشنهاد داده ایم که خود کالای کشف شده بدون طی فرآیند در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بگیرد و فقط اسناد تخلف و جرم فرایند قانونی لازم را طی کند تا بتوانیم در حداقل زمان ممکن این کالاها را در اختیار مردم قرار دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا با داشتن اختیارات شورای عالی امنیت ملی می تواند این دستورالعمل را برای مدت زمانی مشخص مصوب کند، البته این پیشنهاد فقط در پرونده های تعزیراتی نیست بلکه این پیشنهاد را به گمرک، سازمان اموال تملیکی و مناطق ازاد و مناطق ویژه نیز ارایه کرده ایم.  

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تاکید کرد: وزارت صمت و سازمان حمایت از قبل هم در توزیع، تامین و نظارت اقلام بهداشتی دخالتی نداشت اما بعد از جلسه اضطراری 5 اسفند ماه وزیرصمت، طی مکاتبه با سازمان غذا و دارو اعلام کردیم که در بحث نظارت و بازرسی با تمام توان در خدمت هستیم.

وی افزود: بعد از این مکاتبه از سوی سازمان غذا و دارو اعلام شد که در روند تولید و خروج 18 واحد تولید الکل نظارت از جانب ما صورت گیرد و علاوه بر آن از روز 11 اسفند ماه در 130 واحد تولید مواد ضد عفونی کننده و 5 قلم بهداشتی از جمله دستکش و ژل و ماسک و ... در سراسر کشور با استقرار بازرس مقیم، کالا را به شرکتهای پخش که سازمان غذا و دارو مشخص کرده بود، تحویل دادیم.

تابش اظهار داشت: طی 8 روز گذشته و از 13 اسفند ماه بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استانی موفق به کشف 17 هزار لیترالکل، 527 هزار و 533 عدد ماسکهای پزشکی، 219 هزار و 872 بسته دوعددی دستکش لاتکس، 28 هزار و 500 لیتر محلول ضد عفونی کننده و 629 هزار عدد ژل ضد عفونی؛ جمعا به ارزش 121 میلیارد تومان شده اند

رئیس سازمان حمایت تصریح کرد: همزمان با استقرار بازرسان مقیم در واحدهای تولید اقلام بهداشتی، رصد آمار تولید دقیق تر شده و به عنوان نمونه در تولید ماسک آمار 425 هزار عدد ماسک در 12 اسفند ماه به 776 هزار عدد در 20 اسفند ماه افزایش رسیده است که شاهد رشد 79 درصدی در تولید این کالا بودیم و همچنین در الکل، تولید 226 هزار لیتری در 13 اسفند با رشد 50 درصدی به 344 هزار لیتر رسیده است.

به گفته وی علاوه بر آمار اعلام شده درگشتهای مشترک با تعزیرات هم اقلام بهداشتی دیگری کشف شده که در آمار جداگانه ای اعلام می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: