کد خبر: ۵۰۲۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

نمکی گفت: براساس تصمیم جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدیدی برای عبور و مرور ایجاد خواهد شد.

وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، سعید نمکی وزیر بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور، استانداران و شهردار تهران برگزار شد،‌  در رصدخانه اطلاعات نظام سلامت اظهار کرد: هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا برگزار شد. یکی از مصوبات ما اضافه کردن کارگروه ارزیابی منابع مالی و بودجه بود و مصوب شد، محدودیت‌های جدیدی برای عبور و مرور ایجاد شود.

نمکی افزود: مصوبه‌ای برای عدم مراجعه حضوری فراخوان‌های وزارتخانه‌ها مثل ثبت نام مسکن ملی و ثبت نام خودرو داشتیم. در چهار استانی که طرح بسیج ملی مقابله با کرونا را برگزار کردیم پیشرفت‌های خوبی داشتیم و توانستیم افراد آلوده را شناسایی و افراد مرتبط با آن‌ها را ایزوله و بار مراجعات بیمارستانی و فشار روی پرسنل را کم کنیم.

وزیر بهداشت مطرح کرد: یک هزار مرکز ارجاع بیماران را داریم که این تعداد به ۲۵۰۰ مرکز خواهد رسید. بیش از ۶.۵ میلیون خانوار در سامانه بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کردند و افراد مشکوک و آلوده برای درمان سرپایی یا درمان در بیمارستان‌ها ارجاع داده شدند.

او ادامه داد: استان‌هایی که برای مقابله با کرونا بهتر عمل کردند تشویق می‌شوند و امیدواریم با مشارکت مردم تا قبل از شروع سال نو دستاورد‌هایی خوبی با بسیج ملی مقابله با کرونا داشته باشیم. 

 

در حال تکمیل/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: