کد خبر: ۵۰۲۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

متولیان گفت: ۲۰ هزار نیروی کادر درمانی و پزشکی در سامانه ۴۰۳۰ به افراد جامعه ارائه خدمت می‌کنند.

به گزارش شفاف، ابراهیم متولیان، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور در خصوص اقدامات بسیج جامعه پزشکی کشور در مقابله با کرونا گفت: بسیج جامعه پزشکی یکی از مجموعه‌های داوطلب پزشکی در شرایط بحرانی کشور است، به طورکلی این مجموعه در زمان‌ها خطرناک و بحرانی کشور حاضر و به ساماندهی بهتر کمک می‌کنند. بسیج جامعه پزشکی از روز نخست پیدایش این ویروس، تمامی اقشار ۲۲ گانه بسیج را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آماده کرده تا این ویروس به سرعت مهار شود.

او افزود: افراد جامعه باید از خروج غیرضروری خود از منزل پرهیز کنند، زیرا این ویروس به تجمع حساس است و موجب انتشار و سرایت سریع آن در جامعه می‌شوند، بنابراین به این افراد توصیه می‌شود این بیماری را جدی گرفته و از انتقال آن جلوگیری کنند. به طور کلی بیش از ۹۵ درصد افراد جامعه از شیوع این ویروس نگران هستند، اما نیمی از آن‌ها این موضوع را جدی نمی‌گیرند که خود این موضوع هم جایی نگرانی بسیاری دارد.  بسیج جامعه پزشکی تمامی ظرفیت‌های بیمارستانی و درمانگاهی خود را برای خدمت رسانی بیماران کرونی در نظر گرفته است.

متولیان در خصوص حضور و کمک ۱۷۰ هزار نفر از نیرو‌های بسیج جامعه پزشکی در مراکز درمانی گفت: از ۴۵۰ هزار نیروی فعال پزشک پیراپزشک و پرستار در سراسر کشور حدود ۱۷۰ هزار نفر از نیرو‌های بسیج جامعه پزشکی هستند که در تمام استان‌ها در حال خدمت رسانی هستند. همچنین علاوه بر این موارد بسیج جامعه پزشکی با کمک سپاه پاسداران نقاهتگاه‌ها و استراحتگاه‌های بیمارستانی مبنی بر کاهش بار بیمار بیمارستانی راه اندازی کرده تا افراد بهبود یافته ملزم به مراقبت‌های نهفتگی، به نقاهتگاه‌های بسیج جامعه پزشکی انتقال داده شوند تا با دوره ۱۴ روزه این بیماری کاملا برطرف شود.

او در ادامه در خصوص سامانه ۴۰۳۰ خبر داد و گفت: سامانه ۴۰۳۰ نیز یکی از اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا توسط بسیج جامعه پزشکی بوده، به طور کلی این سامانه با همکاری ۲۰ هزار نفر از کادر درمانی و پزشکی در سراسر کشور صورت گرفته تا به مردم جامعه ارائه خدمت کنند، زیرا بسیاری از افراد به دلیل عدم اطلاعات کافی در خصوص این ویروس مسری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و همین امر باعث انتشار و انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: