کد خبر: ۵۰۲۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

رییس کمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با کرونا گفت: پس از شیوع کرونا در چین، اقدامات ارزشمندی برای طراحی روش‌های تشخیصی در انستیتو پاستور ایران انجام شد.

به گزارش شفاف، علیرضا بیگلری، رییس کمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با کرونا  اظهار کرد:  همزمان با اعلام اولین مورد مثبت شناسایی شده کووید ۱۹ در کشور، ظرفیت تشخیصی در انستیتو پاستور ایران افزایش قابل توجه و بیش از ۳۰ برابری یافته است.
 
او افزود: به همین منظور بیش از ۵۰ آزمایشگاه محیطی در استان‌ها راه اندازی شد که همه آن‌ها توسط انستیتو پاستور ایران با یک پروتکل مشترک فعالیت دارند و نقطه قوتی برای کشور و ایجاد فرصت در بطن یک تهدید است.

بیگلری تصریح کرد:  در ادامه افزایش ظرفیت تشخیصی در کشور، آزمایشگاه جدید کرونا با ظرفیت بیش از ۶۰۰ آزمایش روزانه در ساختمانی جدید در انستیتو پاستور راه اندازی شد. این ساختمان روز سه شنبه هفته گذشته تحویل داده شد و در کمتر از ۴۸ ساعت، آماده فعالیت شده و از روز ۵ شنبه نیز فعالیت خود را آغاز کرد و خوشبختانه همکاران جوان دانشمند ما فضای بهتری برای فعالیت دراختیار دارند.

او بیان کرد: انستیتو پاستور ایران بدون ورود به حواشی، فعالیت خود را با قدرت ادامه دهد و برخی حواشی از جمله طرح مباحثی مثل ورود یکی از منسوبین رییس محترم جمهوری به انستیتو پاستور و ... تاثیری بر متن و روند فعالیت‌ها و خدمت رسانی این موسسه نخواهد داشت. شخص مورد اشاره هم برخلاف مطالب مطروحه هیچ رابطه استخدامی، دانشجویی یا آموزشی با انستیتو پاستور ایران ندارد.
 
رییس کمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با کرونا گفت: در تلاشیم که از دامن زدن به مطالب حاشیه‌ای پرهیز کنیم و انتظار داریم دلسوزان مردم و میهن نیز از نشر مطالب نادرست و اظهارنظر‌های خلاف واقع، پرهیز کنند. سعی داریم انستیتو پاستور را به دور از حاشیه‌ها و برای خدمت به مردم و سلامت ایران و ایرانی حفظ کنیم و البته انتظار داریم که این مجموعه خدوم و ارزشمند را وارد مباحث حاشیه‌ای نکنند.

بیگلری گفت: متاسفانه برخی حواشی در روز‌های اخیر علیه انستیتو پاستور ایران از جمله بکارگیری منسوبین و نزدیکان رییس جمهوری با هدف تخریب رییس جمهور و ... مطرح شده که پایه و اساسی ندارد و کذب محض است.
 
رییس کمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با کرونا در پایان گفت: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت که اخیرا از انستیتو پاستور ایران بازدید کردند، یکی از نقاط قوت کار ایران در مبارزه با کرونا را تشخیص آزمایشگاهی و ایجاد سیستم یکپارچه در کشور ارزیابی کردند.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار