کد خبر: ۵۰۲۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

نایب رئیس باشگاه وستهام که تیمش برای فرار از سقوط از لیگ برتر تلاش می‌کند، می‌گوید فصل جاری این رقابت‌ها باید نیمه کاره رها شود.

به گزارش شفاف، مسئولان فوتبال انگلیس، در پی شیوع کرونا تمامی تورنمنت‌های فوتبالی این کشور را تا روز 16 فروردین سال 1399 به حالت تعلیق درآوردند. برای کارن بردی، نایب رئیس باشگاه وستهام اما این تعلیق کافی نیست و او می‌گوید که فصل باید ملغی تلقی شود.

در حالی که لیورپول تنها دو برد دیگر می‌خواهد تا قهرمانی‌اش در لیگ برتر مسجل شود، نایب رئیس وستهام معتقد است اینکه لیگ برتر از سه هفته دیگر از سر گرفته شود چیزی مانند یک رؤیاست و به همین دلیل بهتر است که هرچه زودتر دستور پایان فصل جاری لیگ صادر شود. اگر این اتفاق رخ دهد، وستهام هم ممکن است از سقوط به دسته پایین‌تر نجات پیدا کند.

بردی که تیمش تنها به خاطر تفاضل گل بهتر دو پله بالاتر از منطقه سقوط جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد،  به نشریه سان گفت: نمی‌شود از واقعیت فرار کرد. فوتبال انگلیس دارد وارد مخرب‌ترین مقطعش در 75 سال گذشته می‌شود. از این واقعیت گریزی نیست که احتمال دارد فوتبال انگلیس مجبور شود در تمام رده‌ها و سطوح از جمله لیگ برتر مسابقات را این فصل را لغو اعلام کند چون اگر بازیکنان نتوانند بازی کنند، هیچ مسابقه‌ای پیش نمی‌رود. مسئولان لیگ برتر امیدوارند که در عرض سه هفته دیگر، بتوانند مسابقات لیگ را از سر بگیرند اما این فقط یک رؤیا است. پس اگر نتوانیم لیگ را به پایان برسانیم چه می‌شود؟

 

نایب رئیس باشگاه وستهام افزود: از آنجایی که بازی‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، تنها راه چاره منطقی و منصفانه این است که این فصل به طور کلی ملغی اعلام شود. چه کسی می‌‌تواند ادعا کند که اگر بازی‌‌های لیگ با حضور تماشاگران برگزار می‌شد، کدام تیم بهتر نتیجه می‌گرفت و کدام تیم بدتر؟ کدام تیم بالا می‌رفت و کدام تیم سقوط می‌کرد؟ می‌دانیم که این یک ضربه سنگین به لیورپول است چون ممکن است که این تیم از کسب اولین قهرمانی‌اش در لیگ برتر بعد از 30 سال محروم شود. این مسئله اما هفته آینده در یک نشست اضطراری با حضور مسئولان سازمان لیگ و باشگاه‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

لیورپول در حال حاضر با 25 امتیاز فاصله نسبت به منچسترسیتی رده دومی صدرنشین است و با کسب دو برد دیگر بدون توجه به نتایجی که سیتی خواهد گرفت قهرمانی‌‌اش را مسجل خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار