کد خبر: ۵۰۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت طی نامه‌ای مصوبات جلسه با اعضای شورای هماهنگی پرستاری کشور را جهت اجرا به دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

به گزارش شفاف، با توجه به برگزاری ویدئو کنفرانس مورخ ۲۱/۱۲/۹۸ با اعضای شورای هماهنگی پرستاری (مدیران پرستاری، روسای دانشکده‌های پرستاری و مامایی، روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری) دانشگاه‌ها / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که به منظور بررسی چالش‌ها و مشکلات در مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا برگزار شد، برخی مسایل مطرح گردید که جهت مرتفع ساختن آن‌ها معاون پرستاری وزارت بهداشت در قالب نامه‌ای سه مصوبه آن را به دانشگاه‌ها / دانشکده‌های علوم پزشکی جهت اجرا ابلاغ کرد.

ایجاد امکان قرنطینه و اقامت پرستاران متقاضی در مکان مناسب

مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: با توجه به ضرورت پیشگیری از انتقال عفونت و قطع زنجیره مذکور، مصوبه اول مربوط به ایجاد امکان قرنطینه و اقامت پرستاران متقاضی در مکان مناسب است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در توضیح مصوبه دوم افزود: با توجه به شیفت‌های غیر متعارف برای پرستاران و همچنین خستگی مفرط ناشی از کار با بیماران مبتلا در بیمارستان‌های ریفرال، باید میان وعده‌ای مناسب، در ساعات متناسب با شیفت کاری پرستاران در نظر گرفته شود.

حضرتی ادامه داد: مصوبه سوم مربوط به انجام انواع نمونه برداری می‌شود و با توجه به این که انواع نمونه برداری، بخشی از شرح وظایف کارشناسان آزمایشگاه است، در شرایط فعلی و به منظور کاهش مصرف تجهیزات حفاظت فردی و افزایش دقت کار، نمونه برداری صرفاً در ساعت مشخصی از روز و توسط یک کارشناس مجرب آزمایشگاه انجام پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار