کد خبر: ۵۰۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸

فراخوان نخستین شادواره «دنیای رنگی» با شعار «از کرونا امید و آگاهی می‌سازیم» منتشر شد.

به گزارش شفاف، مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری امیدیه، گروه اتوبوس صلح و شادی، خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشان ها (سرای مهر) نخستین شادواره جهانی «دنیای رنگی» را با محوریت «چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس کرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)» ، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «کرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «کرونا به ما آموخت که چشم ها را باید شست» را در نوروز سال 99 برگزار میکند. 

متن فراخوان به شرح زیر است:

«به نام حقیقت
نخستین شادواره دنیای رنگی

سبک دل چو یاران به منزل رسند
نخسبد که واماندگان از پسند (سعدی)

دگربار سنگینی پیام هم نوع دوستی بر گرده این گیتی گران آمده است و چون بازگشتی در نهایت شتاب اولیه تولد این آرمان در ذوق ذهن فریبنده مان میزند؛ آری به راستی کوچکترین ریگی بر مسیر حرکت پر زرق و برق و ژست گونه این سامان ، واژگونی مهیبی در پی دارد؟ آینده پاسخ مان را خواهد داد؛ همگان با ذهنی آشفته و دلی بسته بر امید بر بقای این سازمان بنا شده مان، به نظاره نشسته ایم.

با احساسی از جنس باور و تردید ...

به هرگونه باید مسیر را طی کرد، آزمونی جهان شمول بر ما اجبار شده است که تا زمان اعلام نتایج باید نشست و علاجی بر حال و مروری بر راه پیموده از گذشته داشت. علاجی از جنس اراده «عمومی»، حال آنکه میبایست مفهومش را از «اراده اکثریت» و «اراده همگان» مشخص کرد؛ اراده اکثریت لزوما اراده عمومی نیست؛ زیرا صرف اکثریت عددی اراده را عمومی نمیگرداند مگر اینکه برای خیر عمومی باشد. تا زمانی که اراده فردی بر مسائل خصوصی و بقای شخصی توجه دارد، جمع اراده های فردی نمیتواند اراده عمومی را ایجاد کند . پس بر آنیم تا اراده عمومی مبتنی بر خیر عمومی را باری دیگر تمرین کنیم، در خانه بمانیم و بیش از نیاز مصرف مان، بر انباشت هیجانی و اکثرا بی فایده اقلام گوناگون اصرار نورزیم،  باشد که شاید سایه رویای بشر دیگر بار دیده شود.

محورها:
«چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس کرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)»، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «کرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «کرونا به ما آموخت که چشم ها را باید شست»

شعار شادواره : از کرونا امید و آگاهی میسازیم.

برگزارکنندگان:

مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری «امیدیه» و «گروه اتوبوس صلح و شادی» با همکاری خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشانها (سرای مهر)

اهداف شادواره: 

- برقراری فضایی پویا در زمان قرنطینه خود خواسته خانگی

- تلطیف فضای روحی و روانی خانواده ها در سرتاسر نقاط جهان

- نهادینه کردن شادی و امید بخشی در بحرانها

-  تثبیت خانواده بعنوان محور فرهنگ سازی

- پیوند ریشه ای کتاب خوانی و اندیشه ورزی با تئاتر و نمایش

- شناسایی و پرورش استعدادها

- روشهای درک و شناخت و احترام به فرهنگهای مختلف همه ملتها و اقوام جهان

- به کارگیری زبانها و ابزارهای فرهنگی مختلف جهت تولید محتوی و اندیشه

بخش‌های جشنواره:

1. موسیقی

2. پانتومیم

3. نقاشی

4. دابسمش

5. استندآپ کمدی

گروههای سنی:  

1ـ کودکان، 2. نوجوانان، 3. جوانان و بزرگسالان 4. بخش ویژه خلاقیت خانواده

شادواره به صورت رقابتی برگزار میشود.

شرایط ارسال آثار:

1. آثار متقاضیان دراین پنج بخش میبایست پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت نکرده باشد.

2. نقاشیها میتواند در رابطه با عید نوروز هم باشد

3. مواد و متریال نقاشی آزاد است.

4. زمان موسیقی فیلم و دابسمش و استند آپ کمدی 2 دقیقه و به صورت افقی

5. اجرای همگانی موسیقی ملت ها یا ملی

6. نقاشیها را به همراه بادکنکها ،گلهای کاغذی و نوارهای رنگی وعروسکهای کوچک دست ساز (کودکان کشور های فارسی زبان میتواند نمادهای نوروز مثل حاجی فیروز. عمو نوروز. ننه سرما و خاله گلبهار و...باشد) از پنجره ها ،بالکن ها دیوارها، راه پله، درب حیاط و کوچه و یا پشت بام آویزان کنند و این مراسم را در تاریخ 29 اسفند قبل از سال تحویل انجام و عکس و فیلم آن را ارسال کنید.

7. فیلمهای با موبایل تهیه گردد.

آثار (چه ایرانی و چه خارجی) توسط متقاضی به شماره واتس‌آپ 09366213425 و یا به آدرس پست الکترونیکی Namayesh.khallagh@gmail.com ارسال گردد.

توجه ویژه: متقاضیان میبایست ابتدا و پایان فایل نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، شماره تماس و شهر خود را با ذکر حضور در «شادواره رنگی» اعلام نمایند.

مهلت ارسال فایل های تصویری تا 3 فروردین است.

مکان دبیرخانه: موسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری شهرستان امیدیه به شماره تلفن 09169546754 و سرای مهر طلوع بی نشانها به شماره تلفن 33170016.

 ساعت کار دبیرخانه: 10 تا 18.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: