کد خبر: ۵۰۲۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸

طبق روزشماری که به بررسی آمار مبتلایان از تاریخ ۱۵ فوریه تا ۱۲ مارس می‌پردازد، روند کاهشی مبتلایان کشور چین و کره جنوبی را نشان می‌دهد.

به گزارش شفاف، شیوع ویروس کرونا در جهان و پراکندگی آن باعث شد تا عده ای از مردم جهان به این بیماری مبتلا شوند و روزانه به آمار مبتلایان افزوده می‌شود.

این بیماری که از فوریه سال جاری در "ووهان" چین به دیگر نقاط جهان گسترش پیدا کرد، باعث شد تا نسبت به میزان درگیری هر کشوری، تعدادی از مردم به آن مبتلا شوند.

در ابتدا آمار مبتلایان در کشور چین بسیار بالا بود و روزانه هزاران نفر به مبتلایان افزوده می‌شد؛ بعد از کشور چین، کره جنوبی بود که تعداد قابل توجهی از مبتلایان را در بر می‌گرفت.

در اوج شیوع این ویروس در این دو کشور روزانه هزاران نفر مبتلا می‌شدند؛ اما در حال حاضر این روند کاهش داشته و از تعداد مبتلایان روزانه این دو کشور کاسته شده است.

روزشماری که بر اساس آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometers" تهیه شده است، به تعداد روزانه مبتلایان کشورهای مختلف پرداخته است.

در این روزشمار که به بررسی آمار مبتلایان از تاریخ 15 فوریه تا 12 مارس می‌پردازد، روند کاهشی مبتلایان کشور چین و کره جنوبی را نشان می‌دهد.

بر اساس آن در روزهای نخست شیوع این بیماری، روزانه هزاران نفر مبتلا می‌شدند که با گذشت زمان از تعداد آنها کاسته شده و هم اکنون این دو کشور روزانه 10 الی 20 مبتلا دارند.

بر اساس آخرین آمار منتشره، کشور چین با 80 هزار و 844 مبتلا در رده اول کشورهای درگیر با کرونا قرار دارد؛ کشور کره جنوبی نیز با 8 هزار و 162 مبتلا در رده چهارم جهان قرار دارد.

 

ویروس کرونا , کشور چین , کشور کره جنوبی ,

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار