کد خبر: ۵۰۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

جو بایدن و برنی سندرز، دو داوطلب پیشتاز کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نحوه مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا از سوی دونالد ترامپ به شدت انتقاد کرده‌اند.

به گزارش شفاف، جو بایدن و برنی سندرز در نخستین مناظره تلویزیونی دو نفره خود در شامگاه یکشنبه از ترامپ به عنوان عامل گسترش نگرانی مردم در آمریکا انتقاد کردند و شیوه مدیریت او در هفته‌ها بی‌اهمیت جلوه دادن خطر گسترش ویروس کرونا و سپس اعلام وضعیت اضطراری در جمعه گذشته را زیر سوال بردند.

این مناظره در حالی برگزار شد که تعداد بیماران شناسایی شده در سطح آمریکا به ۳۶۶۸ تن افزایش یافته است و تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور دست‌کم به ۶۸ تن رسیده است.

مناظره جو بایدن، معاون رییس جمهوری پیشین آمریکا و برنی سندرز، سناتور چپگرا که قرار بود در آریزونا برگزار شود، به خاطر نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا در واشنگتن و بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، جو بایدن و سناتور سندرز هم در ابتدای مناظره به جای دست دادن، آرنج‌هایشان را به هم زدند.

مناظره تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در ادامه رقابت‌های درون حزبی در آمریکا برگزار می‌شود. یکی از این دو نامزد در انتخابات ریاست که سیزدهم آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود، با دونالد ترامپ رقابت خواهد کرد.

سناتور سندرز در سخنانش گفت: "باید یاد بگیریم که به مردم آمریکا دروغ نگوییم. نمی‌توان درباره ماهیت این بحران صادق نبود."

بایدن در سخنان خود خواهان انجام گسترده و رایگان آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در سطح آمریکا و کمک به کسب و کارهای آسیب‌دیده از این همه‌گیری شد.

هم‌زمان، فرمانداران ایالت‌ها و دولت‌های محلی در آمریکا تمهیدات جدیدی را برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اعلام کرده‌اند.

شهرداران نیویورک و لس‌آنجلس که از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکا هستند در بیانیه‌های جداگانه‌ای از تعطیلی موقت بارها، کلوب‌های شبانه، رستوران‌ها، سالن‌های نمایش، باشگاه‌های ورزشی خبر داده‌اند. رستوران‌ها در این دو شهر تنها می‌توانند غذای بیرون بر بفروشند. این اقدام در نیویورک از سه‌شنبه به اجرا گذاشته می‌شود. در ایالت‌های ایلینوی و اوهایو نیز تمهیدات مشابهی به اجرا گذاشته شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: