کد خبر: ۵۰۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور از تسهیل فرآیند ترخیص خودروهای توقیف شده خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ علی محمدی با اشاره به تسهیل در فرآیند ترخیص خودروهای توقیف شده، در این رابطه اظهار کرد: با عنایت به نام‌گذاری سال 98 به عنوان پلیس هوشمند توسط فرمانده نیروی انتظامی، در راستای تحقق آن هدف، اصلاح فرآیندها و هوشمندسازی و توسعه خدمات در دستور کار قرار گرفت که این خدمات با شیوع ویروس کرونا شتاب بیشتری پیدا کرد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ادامه داد: یکی از خدمتهای جدید پلیس راهور ترخیص خودروهای توقیف شده توسط مقامات قضائی و پلیس راهور است که در گام نخست در دفاتر پلیس+10 و گام دوم فرآیند ترخیص خودرو به صورت اینترنتی و از طریق نرم‌افزارهای تلفن‌همراه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در فاز نخست این کار در 12 کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز، قم، کرمانشاه، ساری، رشت، گرگان، شیراز و اراک انجام می‌شود و در فاز دوم و در اوایل سال 99 این فرآیند به کل کشور تسری خواهد یافت.

این مقام پلیس راهور افزود: در حال حاضر در تهران 11 ستاد ترخیص داریم که خدمات ترخیص خودرو را انجام می‌دهند.

به گفته محمدی، این تعداد به 139 دفتر پلیس+10 توسعه پیدا خواهد کرد که با این احتساب به طور میانگین در فاصله یک الی دو کیلومتری منازل عموم شهروندان تهرانی یک دفاتر پلیس+10 وجود دارد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور خاطرنشان کرد: در سراسر کشور و تمام شهرستانها نیز تعداد هزار و 66 دفتر پلیس 10+ وجود دارد که در آینده نزدیک به هموطنان خدمات ترخیص خودرو ارائه می‌کنند.

وی متذکر شد: تمام مراحل فرآیند ترخیص خودرو به صورت پیامکی به مالک خودرو ابلاغ می‌شود که بعد از احراز هویت و احراز مالکیت مالک اطلاعات به صورت الکترونیکی به ستاد ترخیص ارسال و پس از تأییدیه بلامانع بودن ترخیص که به صورت سیستمی توسط مأموران و با نظارت حاکمیتی پلیس راهور انجام می‌شود، نیازی به حضور فرد در ستاد ترخیص راهور نیست.

این مقام پلیس راهور بیان کرد: هزینه حمل خودرو با جرثقیل و هزینه پارکینگ را مالک به صورت اینترنتی و با دستگاه پوز که در دفاتر پلیس 10+ تعبیه شده پرداخت می‌کند و با ارائه قبض ترخیص، شخص می‌تواند به پارکینگ مربوطه برای ترخیص وسیله نقلیه توقیفی خود مراجعه کند و اگر شخص در همان روز به پارکینگ مراجعه کند، هیچگونه هزینه‌ای به پارکینگ پرداخت نخواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار