کد خبر: ۵۰۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی از برگزاری مراسمات زیرزمینی و عرضه قلیان توسط برخی کسبه خبر داد و گفت: عمدتاً اینها واحدهای صنفی فاقد مجوز هستند و در نظارتهای انتظامی قطعاً برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش شفاف، سرهنگ صادق رضادوست درباره نظارت پلیس اماکن بر واحدهای صنفی در روزهای اخیر، اظهار کرد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، بر اساس وظایف و مأموریتهای محوله در صنوف و اماکن عمومی، ضمن تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتاق اصناف ایران در بخشنامه‌هایی به رده‌های متناظر در سراسر کشور موضوع تعطیلی برنامه‌های هنری و سینمایی تا عادی شدن وضعیت، عدم عرضه مواد دخانی و توصیه‌های بهداشتی را در واحدهای صنفی ابلاغ کرده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ادامه داد: به منظور جلوگیری از هرگونه اقدام سودجویانه و سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب و محتکر در فضای مجازی و حقیقی و به دنبال آن کمبودهای ناشی از احتکار، افزایش قیمت اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده، از اوایل اسفندماه از طریق رده‌های متناظر در سراسر کشور و با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، صمت و سازمان تعزیرات حکومتی بر فعالیت مراکز تولیدی، توزیعی و خدماتی به صورت مستمر نظارت داشته و با افراد متخلف قاطعانه برخورد می‌شود و این موضوع همچنان در دستور کار این پلیس قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در طول این دوره مقادیر زیادی از اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده از جمله ماسک، دستکش، مایع ضدعفونی‌کننده، پدهای الکلی و سایر اقلام بهداشتی که توسط محتکران در انبارها دپو یا خارج از شبکه تعریف شده و به صورت مخفیانه و با قیمتهای گزاف توزیع می‌شد کشف و متهمان به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: برابر بررسی‌های انجام شده میدانی، اکثر واحدهای صنفی از ارائه خدماتی که باعث تشدید شیوع بیماری کرونا می‌شود، خودداری کرده و همراهی و همکاری خوبی را با پلیس و سایر دستگاه‌های مرتبط نظارتی دارند که قابل تقدیر و تشکر است.

رضا‌دوست افزود: متأسفانه برخی کسبه بدون توجه به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، اقدام به برگزاری مراسمات زیرزمینی و عرضه قلیان می‌کنند که عمدتاً اینها واحدهای صنفی فاقد مجوز هستند و اقدام آنها موجب تشدید شیوع این بیماری می‌شود و در نظارتهای انتظامی قطعاً برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد که با تعدادی از اینها برخورد قانونی هم صورت گرفته است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی یادآور شد: هموطنان عزیزمان باید توجه داشته باشند که نیروی انتظامی به طور مستمر بر فعالیت اصناف و کسبه نظارت دارد و به مردم عزیزمان این قول را خواهیم داد که با محتکران و افراد فرصت‌طلبه قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

رضادوست خاطرنشان کرد: ما همواره در کنار مردم هستیم و از تمام شهروندان تقاضا داریم همانند گذشته با پلیس همراهی و همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در واحدهای صنفی واماکن عمومی، مراتب را به شماره‌های 197 و 110 گزارش کنند تا در نخستین فرصت، اقدامات قانونی نسبت به برخورد با آنها به عمل آید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: