کد خبر: ۵۰۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

ویروس کرونا به راحتی از طریق دست دادن و ذرات تنفسی ناشی از عطسه یا سرفه منتقل می‌شود پس با حفظ فاصله با دیگران آن را جدی بگیرید.

ویروس کرونا؛ رعایت فاصله با دیگران را جدی بگیرید

به گزارش شفاف، سازمان بهداشت جهانی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ویروس کرونا به راحتی از طریق دست دادن منتقل خواهد شد؛ بنابراین در صورتی که به این ویروس ناقل بودید از دست دادن و روبوسی پرهیز کنید، ولی بهترین کار این است که حتی اگر نمی‌دانستید ناقل هم هستید به هیچ عنوان تماس نزدیکی با دیگران نداشته باشید.

این به این معناست که اگر حدود ۱۵ دقیقه دو فرد که یکی از آن‌ها ناقل باشد در کمتر از دو متر باهم در ارتباط باشند ۱۰۰ درصد به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.

تمامی متخصصان عفونی و سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کنند که برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس خطرناک و کشنه مهم‌ترین کار شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون یا مایع و پیشگیری از دست دادن است. از آنجایی که ممکن است افراد زیادی به کرونا مبتلا شده باشند، اما خود از آن بی خبر باشند پس برای حفظ سلامت جسمانی دیگران به هیچ عنوان نباید از خانه خارج شوند و برای تعطیلات نوروز تمامی دید و بازدید‌ها و مسافرت‌ها را به مکان‌های دیگر خارج از محل زندگی کنسل نمایند.

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا؛ سوال مهمی که سازمان بهداشت جهانی پاسخ داد


پس طبق ضب المثل قدیمی و پرکاربرد در میان ما ایرانی که همیشه سر زبانمان است و می‌گوییم «پیشگیری بهتر از درمان است» بیایید با ماندن در منزل این ویروس خطرناک را به زانو درآورده و به صورت کامل آن را نابود کنیم.

دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی برای حفظ فاصله در میان افراد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است: «تا می‌توانید فاصله بین افراد بیندازید تا کرونا کنترل شود».

وقتی فردی عطسه یا سرفه می‌کند، از این راه ذرات مایعی را از بینی یا دهان خود به بیرون پخش می‌کند؛ ذراتی که ممکن است حاوی ویروس باشند. اگر فاصله درست را با فرد رعایت نکرده باشید، این ذرات از راه تنفس وارد بدن شما می‌شوند و ممکن است ویروس کووید ۱۹ را هم با خود به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار