کد خبر: ۵۰۲۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

بعد از شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن مردم، موزه‌ها و اماکن تفریحی به‌منظور همکاری با این سیاست‌ها فعالیت خود را محدود کرده‌اند اما در این شرایط، موزه سینما مردم را به حضور در این موزه دعوت می‌کند!

به گزارش شفاف، بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور یکی از نخستین اقداماتی که به‌منظور ممانعت از گسترش ویروس صورت گرفت، محدودیت در فعالیت مراکز فرهنگی و تاریخی بود و به دنبال همین اقدامات وزیر میراث فرهنگی هم بخشنامه قبلی در مورد فعالیت موزه‌ها را لغو کرد.

در این ابلاغیه آمده است: «بازگشت به بخشنامه شماره 81514/983500 مورخ 98/12/19 آن معاونت با توجه به وضعیت بیماری کرونا در کشور، هرگونه افزایش ساعت کار و یا روزهای کار برای موزه ها و اماکن تاریخی ممنوع و تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا می باشد، بدیهی است بخشنامه صدرالذکر لغو می‌گردد.»

حال در این شرایط موزه سینما اقدام به اعلام ساعات فعالیت خود برای حضور مردم کرده‌ است که در این شرایط انتشار این اخبار به منزله دعوت مردم برای حضور در فضای موزه است!

در این خبر آمده‌ است:  «تالارهای موزه سینما در ایام نوروز (نیمه اول فروردین ماه) همه روزه به جز تعطیلات رسمی و شنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 18 میزبان علاقمندان است.»

موزه سینما تنها به اعلام این خبر بسنده نکرده و مشوق‌هایش را برای حضور دانشجویان و بازنشستگان اعلام می‌کند! بازنشستگانی که به گفته پزشکان بیش از سایر اقشار جامعه در معرض خطر هستند.

در ادامه این خبر آمده است: «یادآور می‌شود برای دانشجویان بلیت نیم‌بها و بازنشستگان با ارائه کارت بازنشستگی می‌توانند به‌صورت رایگان از تالارهای موزه سینما بازدید کنند.»

انتهای خبر/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: