کد خبر: ۵۰۲۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲

با توجه به توصیه‌های فراوان مسئولان، کادر درمانی و بهداشتی کشور خیلی‌ها هنوز خطر ویروس کرونا را جدی نگرفته اند و در حال خرید عید نوروز هستند.

ویروس کرونا؛ چرا برخی هنوز این موضوع را جدی نگرفته اند؟

به گزارش شفاف، با توجه به توصیه‌های فراوان مسئولان، کادر درمانی و بهداشتی کشور خیلی‌ها هنوز خطر ویروس کرونا را جدی نگرفته اند و در حال خرید عید نوروز هستند. به نظر می‌رسد این افراد هنوز نمی‌خواهند سهمی در قطع زنجیره کرونا داشته باشند تا بتوانند سال آینده روز‌های خوبی را سپری کنند.

مدیر عامل شرکت آزاد راه پردیس هم از کاهش ۵۰ درصدی تردد‌ها از هفته گذشته تا به امروز خبر داد که یعنی تردد به سمت مازندران کاهش یافته و مردم در این روز‌ها که کرونا با تاروپود زندگی شان عجین شده است توصیه خانه ماندن را تا حدودی رعایت می‌کنند.

در این روز‌های کرونایی هستند آن‌هایی که بیرون منازل در سطح شهر هستند. برخی شاغلان با رعایت اصول بهداشتی از قبیل دستکش و ماسک به ادامه وظیفه کاری خود می‌پردازند و برخی افراد دیگر برای انجام کار‌های واجب مجبور به آمدن در خیابان یا خرید وسایل ضروری منزل هستند.

افراد برای چه محل زندگی را به بیرون خانه ترجیح می‌دهند؟

همه ما می‌دانیم که ویروس کرونا خطرناک است؛ به همین علت از منزل بیرون نمی‌آییم و خود را در برابر این ویروس کشنده محافظت می‌کنیم. البته بعضی از این افرادی هم که در این روز‌ها خانه نشین شده اند با عنوان بیماران دیابتی، ریوی و کسانی که قبلا شیمی درمانی کرده اند، شناخته شده اند.

خیلی از افراد با اجازه صاحبان کار، دور کار شده اند و برخی دیگر تنها به علت انجام کار‌های ضروری با رعایت بهداشتی فردی از خانه خارج می‌شوند.

انجام بازی‌های مختلف و سرگرم کننده، تماشای تلویزیون، مطالعه کتاب، انجام بازی‌های فکری از قبیل شطرنج و صحبت با خانواده از کار‌هایی هستند که در این روز‌های خانه نشینی یا قرنطینگی می‌توان انجام داد.

بعد‌ها در چنین شرایطی هرچه بیشتر در منزل بمانیم می‌توانیم حداقل کار‌های عقب افتاده را انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا؛ چه نکاتی هنگام کوتاهی ریش در آرایشگاه‌ها باید رعایت شود؟


این روز‌ها با تمام تلخی‌ها و شیرینی‌ها می‌گذرد به شرط اینکه با ماندن در منزل و رعایت نکات پیشگیرانه به مسئولیت اجتماعی مان در مقبال سلامت جامعه و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا کمک کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار