کد خبر: ۵۰۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲

این روز‌ها راه‌های مختلفی برای پیشگیری از ویروس کرونا مطرح است که به مهمترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

به گزارش شفاف، با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و رعایت اصول بهداشت فردی، توصیه می‌شود هنگام سرفه و عطسه، دهان و بینی خود را بپوشانید و دستمال مصرف شده را داخل سطل زباله درب دار بیندازید.

با دانستن موضوع اشتراک این ویروس بین حیوانات و انسان، توصیه می‌شود برای مدتی از تماس حفاظت نشده با حیوانات اهلی و وحشی خودداری کنید.
 
یکی از مهمترین راه‌های انتقال ویروس کرونا ارتباط و تماس افراد با یکدیگر است به همین منظور از دست دادن و روبوسی پرهیز و نکته مهمتر اینکه از لمس چشم و صورت خود با دست‌های استریل نشده کاملا خودداری کنید و در مکان‌های عمومی و تجمعات انبوه از ماسک استفاده کنید.
از آنجا که سلامت و بهداشت دست‌ها بسیار مهم است، سعی کنید دستکش‌های یکبار مصرف همراه داشته باشید که در صورت لزوم استفاده کنید و همیشه قبل از مصرف غذا دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.
 
در خصوص مواد غذایی متخصصان این زمینه به شدت توصیه می‌کنند گوشت و تخم مرغ را کامل بپزید و از مصرف غذا‌های آماده و نیمه آماده فست فودی کاملا اجتناب کنید.
 
در صورت مشاهده عوامل بیماری زا، در خانه بمانید و با مراقبت‌های اصولی و بهداشتی نقش اساسی در پیشگیری و درمان ویروس کرونا داشته باشید.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار