کد خبر: ۵۰۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ما یک راه بیشتر نداریم برای کنترل ویروس و آن هم در خانه ماندن شهروندان است و دو هفته آینده فرصت طلایی است.

به گزارش شفاف، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با برنامه تلویزیونی گفت: مردم به هشدار‌های بهداشتی وزارت بهداشت  توجه کردند و به پویش در خانه بمانیم، پیوسته اند.
 
معاون بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیج ملی مقابله با کرونا با کمک مردم جواب داده است،‌ما یک راه بیشتر نداریم برای کنترل ویروس و آن هم در خانه ماندن شهروندان است.
 
او گفت: امروز شاهد کاهش آمار بودیم حتی در یکی از استان‌ها یک سوم شده بود و دو هفته آینده فرصت طلایی است.
 
ارسلان زارع  استاندار گیلان هم در ارتباط با این برنامه گفت: در طرح خوب بسیج ملی مبارزه با کرونا، گیلان رکوردار است و مردم درک بالایی دارند و کمتر از ۷ روز به درصد خوبی دست یافتیم.
 
زارع گفت: با برنامه ریزی خوب در شبکه بهداشت، روند بیماری کند شده است. ظرف سه روز اخیر نسبت به سال گذشته شاهد کمترین تردد‌ها بودیم و تعداد ورودی‌ها در قیاس سال گذشته کاهش ۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.
 
او افزود: با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس مردم باید به دستورات بهداشتی توجه کنند و از سفر پرهیز کنند.
 
حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: همکاری و مشارکت مردم ستودنی است.  بخش خصوصی هم مشارکت خوبی داشتند و کمک کردند تا زنجیره شیوع کرونا کند شود.
 
کلانتری گفت: بیش از ۸۱ درصد استان غربالگری شده است.  تدابیر خوبی در بیمار یابی اجرا شده است و کسانی که نیاز به بستری داشتند بستری شده اند.
 
عباس رضایی استاندار اصفهان هم گفت: سین هشتم سفره نوروزی، سلامت است و از مردم خواهش می‌کنم در ایام نوروز به اصفهان سفر نکنند.
 
رضایی افزود: هیچ کدام از مراکز تفریحی به مسافران نوروزی امکانات ارائه نمی‌دهند.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار