کد خبر: ۵۰۳۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

معاون علمی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از فعالیت ۳۵۰ دانشجومعلم برای آموزش مجازی به دانش آموزان خبر داد.

فعالیت داوطلبانه ۳۵۰ دانشجومعلم برای آموزش مجازی به دانش آموزان

فائزه فداکار معاون علمی خواهران مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در گفت و گویی، از فعالیت در حوزه آموزش مجازی برای دانش آموزان طی این روز‌های تعطیلی مدارس خبر داد و اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در هفته معلم سال گذشته و تذکر ایشان در خصوص وضعیت تحصیل دانش آموزان مناطق سیل زده، در شرایط حال و تعطیلی مدارس هم، دغدغه جهاد آموزشی در مجموعه معاونت علمی بسیج دانشگاه فرهنگیان شکل گرفت.

او ادامه داد: این معاونت وظیفه خود دانست در شرایط تعطیلی کنونی، در خصوص وضعیت آموزشی دانش آموزان سراسر کشور که به دلیل شیوع ویروس کرونا از آموزش حضوری در مدارس محروم شده اند؛ به این عرصه ورود کرده که با همکاری دانشجومعلمان داوطلب، آموزش مجازی را به طور رایگان پیش گرفتیم.

فداکار با اشاره به اینکه ۳۵۷ دانشجومعلم در این طرح شرکت کردند، گفت: تاکنون ۱۰۰ دانشجومعلم از سمنان، ۳۰ دانشجومعلم از اصفهان، ۵۰ نفر از بوشهر، ۲۰ نفر از قزوین، ۱۷ نفر از البرز، ۸۰ نفر از مرکزشهید باهنر استان شیراز، ۳۰ نفر از ارومیه و ۳۰ نفر از زاهدان برای مشارکت در این اقدام جهادی داوطلب شده اند که اغلب آن‌ها هم اکنون در حال خدمات دهی آموزشی هستند.

معاون علمی خواهران مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان افزود: بسیاری از دانشجو معلمان در استان‌های مختلف کشور به تولید محتوای آموزشی، رفع اشکال و مشاوره در موردکنکور اقدام کرده‌اند که در قالب‌های مختلف و متنوع انجام می‌شود. همچنین فراخوان‌هایی برای توسعه ارتباط با دانش آموزان در این حوزه منتشر شد.

افزایش استقبال دانش‌آموزان از آموزش مجازی 

او با بیان اینکه تلاش‌های خوبی برای رفع نیاز‌های علمی دانش آموزان در حال انجام است، اظهارکرد: گزارش‌هایی که تاکنون به دست ما رسیده از استقبال دانش‌آموزان استان‌های ارومیه و بوشهر حاکی است و بر این اساس همکاران ما در این طرح تاکنون با ۱۵۰ دانش آموز در ارومیه و ۲۰۰ دانش آموز در بوشهر ارتباط گرفتند.

همکار بیان کرد: مشارکت دانشجویان و مراجعات دانش آموزان استان‌های مختلف در حال افزایش است و از ادارات آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور درخواست داریم تا پذیرای همراهی آموزشی باشند و ارتباط دانشجومعلمان را با معلمان و دانش آموزان تسهیل کنند که بتوانیم فرصت یادگیری را برای تمام یادگیرندگان کشور فراهم آوریم.

معاون علمی خواهران مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: امیدواریم با این اقدامات بتوانیم در کنار جهاد سلامت، گوشه‌ای از جهاد علمی را از سنگر‌های دانشگاه فرهنگیان به پیش بریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: