کد خبر: ۵۰۳۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شدت بارش باران در ۸ استان کشور، احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر شهری وجود دارد.

به گزارش شفاف، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور خبر داد و گفت: با فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی و دامنه های زاگرس، امروز بارش در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، سمنان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال شرق اصفهان از شدت بیشتری برخوردار است.

وی نسبت به وقوع سیل در برخی استان ها هشدار داد و افزود: با توجه به شدت بارش باران در این ۸ استان احتمال وقوع سیل، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال در تردد جاده های مواصلاتی و لغزندگی جاده های کوهستانی وجود دارد.

گودرزی با اشاره به اینکه امروز احتمال تگرگ برای شمال شرق دور از انتظار نیست، بیان کرد: فردا با تضعیف سامانه بارشی تنها در سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق بارندگی خواهیم داشت و بتدریج این سامانه اواخر وقت چهارشنبه از کشور خارج می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: طی امروز و فردا دما در نیمه شرقی کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش می یابد، ضمن آنکه آب های جنوب کشور طی این ۲ روز مواج خواهند بود.

آسمان تهران تا بعدازظهر بارانی است

گودرزی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران ابری، گاهی وزش باد و تا بعدازظهر احتمال بارش پراکنده همراه با رگبار و رعد و برق وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان تصریح کرد: بنابر نقشه های هواشناسی دمای تهران به طور متوسط ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: