کد خبر: ۵۰۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

یک فوق‌تخصص ریه گفت: تصمیم اخذ شده برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی بر اساس ارزیابی انجام شده از میزان رعایت توصیه‌ها از سوی مردم است در واقع مسئولان مربوطه مجبور به انجام آن شده‌اند.

نادر حیدرزاده در گفت و گویی با اشاره به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که روز گذشته از سوی رئیس جمهوری مطرح شد، اظهار کرد: عده‌ای از مردم در اماکنی مانند بازارچه‌ها حضور می‌ یابند که بعضاً حضور در چنین اماکنی، ضرورتی ندارد.

وی افزود: برخی افراد نیز چند هفته در خانه مانده‌اند و برای ایجاد تنوع به خرید می‌روند این در حالی است که بیمارانی داشته‌ایم که می‌گویند اکثر اوقات در خانه بوده‌اند و به عنوان مثال فقط به یک نمایشگاه فرش رفته‌اند اما متاسفانه در حین این خرید به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این فوق تخصص ریه با اشاره به اینکه امکان انتقال ویروس در نقاطی که تجمع جمعیت وجود دارد، بیشتر است،‌ تصریح کرد: برخی افراد توصیه های بیان شده را برای ماندن در خانه جدی نمی‌گیرند و حتی اگر این افراد عده محدودی باشند عملاً زحمت افراد دیگری که در خانه مانده‌اند را هدر داده و زنجیره انتقال را  ادامه می‌دهند.

وی افزود: تصمیم اخذ شده برای فاصله گذاری اجتماعی بر اساس ارزیابی انجام شده از میزان رعایت توصیه‌ها از سوی مردم است در واقع مسئولان مربوطه مجبور به انجام آن شده‌اند البته اگر قرار به اعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تری باشد باید منطقی بوده و در حدی صورت گیرد که زندگی مردم مختل نشود.


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: