کد خبر: ۵۰۳۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی سطح خفیف قرنطینه است، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی و ستادهای امر به معروف نسبت به تشویق مردم برای ماندن در خانه و رعایت اصول توصیه شده، اقدام کنند.

ناهید خداکرمی در گفت و گویی درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: با توجه به شدت و قدرتی که در گسترش ویروس کرونا وجود دارد از ابتدا اقدامات عاجل و سختی می‌طلبید.

وی ادامه داد: بیش از یک ماه کشور با این ویروس درگیر شده است و به صورت قطره چکانی مواردی به اسم فاصله گذاری اجتماعی در جامعه تزریق کرده‌ایم این در حالی است که بنده، چهارم اسفند در جلسه شورای شهر تهران خواستار کنترل ورود و خروج‌ها در مبادی ورودی شهرها شدم.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: جامعه کارشناسی و پزشکی نیز اصرار داشت برای اینکه سرعت واگیر و مرگ و میر کاهش یابد و توان کادر درمان و پیشگیری را حفظ کنیم باید فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فاصله گذاری اجتماعی از قرنطینه خفیف‌تر است؛ در قرنطینه منع عبور و مرور وجود دارد و اگر مردم از آن تخطی کنند با جریمه سختی مواجه خواهند شد در حالی که وقتی از فاصله‌گذاری اجتماعی صحبت می‌کنیم منظور سطح پایین تری از قرنطینه است و قوانینی وضع می‌شود که اگر مردم اگر آنها را رعایت نکنند، می‌توانند مشمول جریمه شوند.

خداکرمی با بیان اینکه اگرچه اجرای این طرح دیر بود اما از آن حمایت می‌کنیم، گفت: در اجرای این طرح، نقش مردم بسیار اهمیت دارد؛  ما یک فرهنگ دیرینه ملی داریم که مردم مشارکت خود را در همه جا نشان داده‌اند، این شرایط نیز یک نقطه تاریخی است و می‌توانیم بدون اینکه سخت‌گیری‌ها افزایش یابد و نیروی انتظامی و ارتش وارد عمل شوند به آنچه توصیه شده، عمل کنیم.

وی افزود: مردم باید به حق و حقوق دیگران که خودشان را از فعالیت‌های اجتماعی محروم کرده‌اند تا خودشان، خانوادهایشان و جامعه سالم بمانند احترام بگذارند؛ اگر  مردم همراه نشوند و به این قوانین اجتماعی احترام نگذارند علاوه بر اینکه باعث بیماری خودشان و دیگران می‌شوند، عامل مرگ دیگران نیز خواهند شد.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه انتظار داربم همه نهادها و سازمان‌‌ها در این شرایط به کمک بیایند، گفت: هر سازمان فرهنگی و هر ستادی یک وظایفی دارد و امروز وظیفه همه آنها باید مقابله با انتشار بیروس کرونا باشد؛ ستاد امر به معروف که در همه شهرها دایر است نیز باید در این حوزه بودجه و نیروی خود را صرف کند تا مردم تشویق به در خانه ماندن شوند.

وی افزود: ستادهای فرهنگی مانند سازمان تبلیغات اسلامی که کارهای ترویجی را به عهده دارند نیز باید تمام نیرو و تلاش خود را صرف این مسئله کند؛ سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌هایی که از بودجه‌های عمومی استفاده می‌کنند نیز باید با یک هدف مشخص همه برنامه‌ها توان و نیروی خود را برای کنترل این بیماری و رعایت نکات اصولی که دولت ابلاغ کرده به کار بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: