کد خبر: ۵۰۳۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ورود خودروهای غیربومی به گیلان همچنان ممنوع است، گفت:  از ابتدای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ۹۷۳ دستگاه خودرو به علت عدم توجه به ممنوعیت‌های تردد در استان توقیف و ۵ هزار و ۷۷۰ راننده متخلف نیز به علت تردد غیرضروری و عدم توجه به مقررات اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شدند.

به گزارش شفاف، سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، مرحله گذر از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز فعالیت برخی از اصناف کم خطر و فعالیت برخی از مراکز علمی و فرهنگی کشور است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، منع تردد خودروهای پلاک داخل استان در معابر استانی برطرف شده است، افزود: خودروهای پلاک بومی از این پس می‌توانند در معابر داخلی استان تردد کنند، اما منع تردد برای خودروهای پلاک غیر بومی استان همچنان وجود دارد و از ورود آنها به گیلان جلوگیری می‌شود.

سردار ملکی با اعلام اینکه هرگونه تغییر در اجرای طرح‌های ترافیکی و اطلاعیه‌های مرتبط با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از طریق پلیس اطلاع رسانی خواهد شد، بیان کرد: نظارت و کنترل بر واحدهای صنفی، نظارت بر پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و همچنین شناسایی و مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای سلامت محور با همکاری مردم و اشرفیت اطلاعاتی با جدیت در دستورکار پلیس قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ۹۷۳ دستگاه خودرو به علت عدم توجه به ممنوعیت‌های تردد در استان توقیف و ۵ هزار و ۷۷۰ راننده متخلف نیز به علت تردد غیرضروری و عدم توجه به مقررات اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شدند.

وی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۸۸۰ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت موازین و مقررات مبارزه با انتشار ویروس کرونا پلمب و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری به عمل آمده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر لزوم خودداری از سفر به گیلان تا اطلاعیه‌های بعدی و دفع کامل خطر ابتلاء به ویروس کرونا از مردم خواست در صورت مشاهده مواردی از گران فروشی و احتکار مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: