کد خبر: ۵۰۴۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹

رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست شورای شهر تهران گفت: از وزارت بهداشت تقاضا داریم حداقل آمار شهر تهران را روزانه به صورت شفاف و تفکیک شده اعلام کند. چراکه این اعلام موجب بازدارندگی حضور مردم در فضاهای عمومی خواهد بود.

به گزارش شفاف، زهرا صدر اعظم نوری، طی تذکری در دویست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به نظر می‌رسد بیش از یک سوم فوت شدگان کرونایی در شهر تهران هستند، ادامه داد: وقتی جمعیت ثابت تهران ٨ میلیون و هفتصد هزار نفر  است، طبیعی است که تعداد فوت شدگان تهران بیشتر باشد. بنابراین  از وزارت بهداشت تقاضا داریم حداقل آمار شهر تهران را روزانه به صورت شفاف و تفکیک شده اعلام کند.

نوری تأکید کرد: این اعلام موجب بازدارندگی حضور مردم در فضاهای عمومی خواهد بود. زیرا تعدادی از شهروندان که کار ضروری ندارند، و از سر بی توجهی وارد محیط‌های اجتماعی می‌شوند، با دانستن آمار تفکیک شده فوتی‌های تهران، در خانه می‌مانند.

رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست شورای شهر تهران اضافه کرد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم، درخواست از آقای هاشمی است تا درباره ١٤٩ پرونده کمیسیون ماده هفت که مربوط به اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز است، و در صف بررسی مانده‌اند، تصمیم گیری کنند.

نوری گفت: این آمار شامل  ٦٧ پرونده در انتظار صحن علنی،٢٢ پرونده در انتظار بازدید و٦� پرونده در کمیسیون شهرسازی است. انتظار دارم ساز و کار مشخص برای رسیدگی اتخاذ شود.

به گزارش شفاف، مرتضی الویری نیز در جریان جلسه اظهار کرد: وقتی برنامه سوم توسعه شهر تهران و تکالیفی که به شهرداری محول شده را بررسی می‌کنیم، موارد متعددی را می‌بینیم که به واسطه  پاندمی  کرونا  قابل تحقق نیست. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که ربطی به شرایط بیرونی ندارد و قابل انجام است و تعدادشان هم زیاد است.

الویری ادامه داد: لذا شهرداری تهران موظف است، در راستای کنترل و نظارت مستمر مالی – معاملاتی و کنترل انطباق عملکرد شهرداری با مصوبات شورا اقداماتی را انجام دهد.

وی افزود: یکی از این موارد مربوط به ماده 14 برنامه سوم است که در این راستا  بررسی عملکرد مالی مناطق شهرداری تهران،  سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران و ارائه گزارش در بازه‌های 6  ماهه به شورای شهر تهران تکلیفی است که بر عهده شهرداری است و باید انجام پذیرد. مورد دیگر تدوین لایحه تشکیل دیوان محاسبات شهری و ارسال به شورای عالی استان‌ها برای تصویب است که باید سریعتر صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: اگر دیوان محاسبات شهری شکل گیرد، تحول جدی در ساختار مالی شهرداری شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار