کد خبر: ۵۰۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

سخنگوی دولت گفت: دولت باید با پیامد‌های منفی کرونا از جمله بیکاری و رکود مبارزه کند، اما آثار تحریم این مبارزه را سخت‌تر کرده است.

به گزارش شفاف، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران، با تبریک هفته سلامت به کادر درمانی و بهداشت کشور گفت: هیچ سالی مانند امسال درک درستی از سلامت نداشتیم. در نگاه دولت سلامت چیزی بیش از نبود بیماری است، سلامت در کنار عدالت معنا دارد.

وی ادامه داد: همه ما باید به درک مشترکی از سلامت برسیم، دولت باید با پیامد‌های مستقیم و غیر مستقیم کرونا مانند فقر و بیکاری مبارزه کند در حالی که تحریم‌ها این تبعات را عمیق‌تر کرده است. ما با اتخاذ سیاست فاصله‌گذاری تلاش کردیم از تبعات آن بکاهیم.

ربیعی دولت را دولت تحریم‌زدا دانست و گفت: ما در دولت تلاش کردیم تحریم‌ها را از بین ببریم و در این دولت نیز مبارزه با کرونا و سلامت را در دستور کار خود داریم.

 

ربیعی با بیان اینکه روند‌های ما در ابتلاء و فوت کاهشی و رو به پایین هستند و روند‌های کاهشی را داریم و در غربال گری از ۷۰ میلیون نفر گذشته است، گفت: هرگز نباید احساس کنیم که که شرایط عادی شده است پس باید روشی را اتخاذ کنیم تا کمترین فشار بر بخش بهداشت و درمان کشور باشد.

وی افزود: به همه توصیه می‌کنم از اپلیکیشن «ماسک» استفاده کنند. این اپلیکیشن مورد تائید دولت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: