کد خبر: ۵۰۴۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

دروازه‌بان سابق تیم ملی آلمان معتقد است که رفتن هواداران به ورزشگاه‌ها با اعمال یکسری محدودیت‌ها خطرساز نخواهد بود.

به گزارش شفاف، در حالی که بوندس‌لیگا برای از سرگیری مسابقاتش پس از تعلیق یک ماه و نیمی به دلیل شیوع کرونا، آماده می‌شود، ینس لمن دروازه‌بان سابق تیم ملی آلمان معتقد است که منعی برای صدور مجوز تماشاگران به ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

فوتبال آلمان مانند دیگر لیگ‌های معتبر فوتبال اروپا از اواسط اسفند ماه در پی شیوع کرونا در قاره سبز، به حالت تعلیق درآمده اما اخیراً زمزمه‌هایی مبنی بر آغاز مجدد شنیده می‌شود، چرا که از روز گذشته (دوشنبه) سختگیری‌های دولت آلمان برای مهار کرونا کاهش یافت و برخی کسب‌و‌کارها شروع به فعالیت کردند.

با توج به اینکه تجمعات بزرگ در آلمان تا ماه سپتامبر ممنوع خواهد بود، سازمان لیگ این کشور اعلام کرده که از ماه آینده بازی‌های بوندس‌لیگا پشت درهای بسته از سر گرفته خواهد شد. با این حال لمن پا را یک گام فراتر گذاشته است و می‌گوید دلیلی برای ممنوعیت ورود هواداران به ورزشگاه‌ها هم وجود ندارد.

سنگربان سابق تیم ملی آلمان گفت: چرا در استادیومی مانند آلیانتس آره‌نا (ورزشگاه بایرن مونیخ) که 70 هزار نفر ظرفیت دارد، ما نباید اجازه دهیم 20 هزار تماشاگر وارد شوند؟ فکر می‌کنم که فاصله 10 متری میان هر هوادار برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا میان آنها کافی باشد. هواداران فقط نباید با یکدیگر تماس داشته باشند.

شیوع کرونا در آلمان اگرچه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قربانیان کمتری داشته اما با این وجود در همین کشور تا کنون بیش از 147 هزار نفر مبتلا شده‌اند و بیش از 4 هزار و 800 نفر جان‌شان را از دست داده‌اند. آلمان در بین کشورهای دارای موارد ابتلا به کرونا، پس از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

ینس لمن پیش از این و در اوایل شیوع کرونا در آلمان هم به قرنطینه اجباری در این کشور اعتراض نشان داده و گفته بود ضرر اینکه مردم در معرض ابتلا به کرونا قرار بگیرند، کمتر از بیکار شدن و از دست دادن منابع درآمدشان نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار