کد خبر: ۵۰۴۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

حیات الغیب از نظارت شبانه روزی پزشکان بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین حفظ سلامت زندانیان به عنوان اولین اصل خبر داد.

به گزارش شفاف، سید حشمت الله حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران با تأکید بر نظارت شبانه روزی پزشکان بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین حفظ سلامت زندانیان به عنوان اولین اصل گفت: با تعطیلی تمام فعالیت‌های اجتماع محور در زندان‌ها، کادر درمانی با دقت و تمرکز بر امر مقابله با بیماری از جمله کرونا تلاش می‌کنند.

حیات الغیب ادامه داد: حفظ سلامت در سه بخش زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه بسیار با اهمیت است و تیم پزشکان متخصص اداره کل زندان‌های استان تهران با دقت و تلاش شبانه روزی در راستای پیشگیری از سرایت بیماری خدمات شبانه روزی ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: از زمان شروع بحران شیوع کرونا در کشور، در راستای اجرای برنامه‌ها و دستورات ریاست سازمان زندان‌ها، کارکنان زندان‌های استان تهران، ضمن آماده باش کامل و منسجم و همچنین تعامل گسترده با مراجع قضایی در اعزام مددجویان واجد شرایط به مرخصی، روزانه اقدام به ضدعفونی کردن اماکن مختلف زندان‌ها کرده‌اند.

وی تأکید کرد: نیکوکاران نیز در این روز‌ها که کشور و دنیا دچار بحران بیماری کرونا است، تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا در امر آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد و نیز تهیه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده به یاری ما بشتابند.

حیات الغیب افزود: در بخش دیگر، پرستاران، مددکاران و کادردرمانی اقدام به آموزش علمی و عمومی راه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا کرده و با افزایش و ارتقای کمی و کیفی این آموزش‌ها به ویژه برای زندانیان که یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، مهمترین و بهترین قدم را برداشته‌اند.

وی همچنین گفت: این تیم تخصصی بر مراحل پذیرش زندانی جدیدالورود، قرنطینه، بیماریابی و انتقال آنان به بیمارستان‌های سطح شهر، شناسایی زندانیان با بیماری‌های زمینه‌ای مانند تنگی نفس و ... و نیز اقدامات پیشگیرانه مانند توزیع دستکش و مواد ضدعفونی کننده و حفظ فاصله اجتماعی نظارت کامل دارند.

بنا به این خبر، تیم تخصصی پزشکان اداره کل با همکاری اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، با نظارت شبانه روزی بر وضعیت زندان‌ها، روزانه نحوه توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مخصوصاً در گروه زندانیان را بررسی کرده، گزارش این امر، به کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: