کد خبر: ۵۰۴۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات با تشریح اقدامات ستاد بازسازی عتبات در پویش «کمک مومنانه» و «مقابله با کرونا» از خدمات‌رسانی ۴۳۱ موکب خبر داد و گفت: توزیع بیش از ۳۳۰ هزار بسته معیشتی توسط خیران حرم‌ساز و مواکب از جمله این اقدامات بوده است.

به گزارش شفاف، یوسف افضلی اظهار کرد: خیرین حرم‌ساز و خادمان موکب‌های اربعین حسینی از همان روزهای آغازین انتشار ویروس کووید19، با تشکیل گروه‌های جهادی و با پشتوانه اعتماد مردم به مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات، به مقابله با کرونا پرداختند.

وی تصریح کرد: از ابتدای پویش مقابله با کرونا تاکنون بیش از 4 هزار و 390 خادم خواهر و 127 هزار خادم برادر از موکب‌های اربعینی و جمع خیرین حرم‌ساز در 24 استان در زمینه تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی مناطق و معابر فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: 230 کارگاه تولید ماسک و 59 کارگاه در زمینه تولید مواد ضدعفونی و دستکش و... توسط موکب‌ها و خیرین حرم‌ساز راه‌اندازی و در حال فعالیت است که تاکنون موفق به تولید و توزیع نزدیک به 14 میلیون ماسک، یک میلیون و 800 هزار دستکش، 2 میلیون 600 هزار البسه پزشکی و 2 میلیون 600 هزار لیتر ژل و مایع ضد عفونی شده‌اند.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اجرای رزمایش همدلی برای کمک به اقشار آسیب دیده در جریان کرونا گفت: موکب‌های اربعینی و خیرین حرم‌ساز در این زمینه نیز با برپایی 46 باب نانوایی و چندین آشپزخانه به فرمان رهبری لبیک گفتند و تاکنون 333 هزار 453 بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه گروه‌های جهادی مرتبط با ستاد بازسازی عتبات برخاسته از مردم و برای مردم هستند، افزود: هم‌اکنون تلاش جهادی و مردمی موکب‌ها و خیرین حرم‌ساز زیر نظر ستاد بازسازی عتبات برای تهیه بسته‌های معیشتی و ارزاق برای خانواده‌های آسیب دیده از شرایط کرونا ادامه دارد تا در روزهای ماه مبارک رمضان نیز کار توزیع اقلام شامل برنج، مرغ، گوشت، ماکارانی، روغن، حبوبات و... متوقف نشود.

افضلی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات تشکلی غیر دولتی است، یادآور شد: خاستگاه مردمی و خدمات ماندگار ستاد برای ایجاد رفاه حال زائران و محبان اهل بیت علیهم السلام در اعتاب مقدسه و برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی سبب شد تا این مجموعه از یک سازمان مهندسی و عمرانی صرف که متکی به کمک‌های داوطلبانه خیران است به تشکلی خدمات‌رسان در بحران‌ها مانند زلزله، سیل و سایر مواقع ضروری تبدیل شود.

وی گفت: تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات عالیات در ساماندهی کمک‌های مردمی و راه‌اندازی مراکز خدماتی مانند مکان‌های اسکان و تغذیه و آشپزخانه‌های طبخ غذا در قالب موکب‌های اربعین سبب شده تا این مجموعه‌ به یک نیروی مردمی واکنش سریع در مواجهه با بحران‌ها تبدیل شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار