کد خبر: ۵۰۴۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱

زالی گفت: در بوستان‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی خدشه‌دار می‌شود و امیدوارم موضوع بازگشایی پارک‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش شفاف، علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیمار کرونا در کلانشهر تهران در اخبار شبکه پنج اظهار کرد: یکی از خواسته‌های ما استمرار عدم بازگشایی بوستان‌های شهر تهران است. افرادی که در بوستان‌ها حاضر شده‌اند ممکن است ناقلین بدون علامت بیماری کرونا باشند و حضورشان به گسترش بی‌رویه این بیماری کمک کند.

او ادامه داد: یکی از مراکزی که فاصله‌گذاری اجتماعی در آن خدشه‌دار شده بوستان‌های شهر تهران است. ما شاهد حضور شهروندان در پارک‌های استان تهران هستیم و امیدوارم موضوع بازگشایی پارک‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

زالی افزود: ما پیشنهاد خود در خصوص تجدیدنظر در بازگشایی بوستان‌ها را به ستاد ملی مقابله با کرونا داده‌ایم، زیرا این کار با مصوبه ستاد انجام شده است.

او تاکید کرد: با توجه به هماهنگی و همکاری که بین ستاد ملی مقابله با کرونا تهران و شهرداری وجود دارد، امیدوارم در جلسه فردا نظرات ما به ستاد منعکس شود و بازگشایی بوستان‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

فرمانده مدیریت مقابله با بیمار کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: آمار مبتلایان شهر تهران نسبت به دو روز قبل به میزان ۵ درصد کاهش داشته است، اما این مسئله به معنای افت چشمگیر نیست و برای رسیدن به شرایط ثبات باید ۷۲ ساعت از این افت بگذرد و این شرایط نیز به مدت یک هفته پایدار بماند.

زالی گفت: مدل شهر تهران متفاوت با سایر استان‌های کشور و از مدل سینوسی با فراز و نشیب برخوردار است، یعنی یک زمانی به پیک می‌رسد و در روز‌های دیگر آمار‌ها متفاوت است. شهروندان باید همه مسائل بهداشتی را رعایت کنند و از تردد‌های غیرضروری بپرهیزند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: