کد خبر: ۵۰۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه در ایام روزه‌‌داری رعایت اصول تغذیه‌‌ای صحیح نقش ویژه‌‌ای در سلامت دارد، گفت: مصرف میوه و سبزی برای جلوگیری از خشکی دهان توصیه می‌‌شود.

به گزارش شفاف، دکتر زهرا عبداللهی، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در گفتگوی ویدیویی با خبرنگاران با بیان اینکه امسال با شیوع کرونا روبه‌‌رو هستیم و بهتر است نکاتی درباره نحوه روزه‌‌داری صحیح رعایت شود، اظهار کرد: در ایام روزه‌‌داری نیز رعایت اصول تغذیه‌‌ای صحیح در وعده‌‌های سحر و افطار نقش ویژه‌‌ای در سلامت ما دارد و تغذیه صحیح در درجه اول، رعایت تعادل و خودداری از مصرف بی‌رویه برخی خوراکی‌‌ها مانند چربی و روغن و نمک است.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور به علت اینکه مصرف بی‌‌رویه نوشیدنی‌‌های شیرین و غذاهای چرب و سرخ شده باعث تحریک و تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌‌شوند؛ غذایی که می‌‌خوریم برای تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح کرد: مصرف کافی سبزیجات و سالاد در این ایام توصیه می‌‌شود زیرا این مواد از کم آب شدن بدن و خشکی گلو و دهان پیشگیری می‌‌کنند و یکی از عوامل زمنیه‌‌ساز برای کرونا، خشکی دهان است همچنین این میوه و سبزیجات حاوی ویتامین آ و سی هستند که در تقویت سیستم ایمنی بدن موثرند.

عبداللهی متذکر شد: نوشیدنی‌‌های شیرین برای سحر توصیه نمی‌‌شود و غذاهای چرب و سرخ شده و پرادویه برای وعده سحر مناسب نیستند زیرا خشکی گلو را در طول روز زیادتر می‌‌کنند؛ یکی از مشکلات غذاهای شیرین در وعده سحر خوردن این است که قند خون به سرعت افت می‌‌کند.

وی ادامه داد: برای افطار، خرما و یک غذای ساده و سبک توصیه می‌‌شود و آب، مایعات و میوه‌ها در فاصله افطار تا سحر باید خورده شود.

(در حال تکمیل ...)

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار