کد خبر: ۵۰۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

مداح اهل‌بیت (ع) گفت: هیئت‌های مذهبی تمام قد به میدان مبارزه با کرونا آمده‌اند و همه را شگفت‌زده کردند.

به گزارش شفاف، حنیف طاهری مداح جوان کشورمان بامداد روز دوشنبه 8 اردیبهشت میهمان حضوری برنامه "ماه من" شبکه 3 بود. او پیش از اینکه به مدح مولای متقیان حضرت علی (ع) بپردازد، به فعالیت هیئت‌های مذهبی در این روزها اشاره‌کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان، سفارش شده که اعمال و عبادت‌ها به‌صورت دسته‌جمعی باشد و در سال‌های گذشته نیز روال به این صورت دنبال می‌شد اما امسال به دلیل شرایط به‌وجود آمده از ویروس کرونا، این توفیق به نوعی گرفته شد اما هیئت‌ها و محافل مذهبی تعطیل نشدند بلکه رویکردشان متفاوت شده است.

وی ادامه داد: هیئت‌های مذهبی تمام قد به میدان مبارزه با کرونا آمده‌ و همه را شگفت‌زده کرده‌اند.کاری که در هیچ جای دنیا نمی‌توان یافت کرد. کمک به محرومان و تهیه ارزاق برای افراد کم‌برخوردار و کمک به کادر درمانی و انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا از سوی هیئتی‌ها واقعاً بی‌سابقه است.

طاهری گفت: برخی از طلاب و روحانیون محترم که همواره از دل هیئت‌ها بیرون آمده‌اند، در این روزها مشغول فعالیت‌های سختی همچون تکفین و تدفین اموات کرونایی‌اند. آنها احساس تکلیف کرده‌اند و به میدان آمده‌اند. در کشورمان رسم بر این است که برای مراسم تکفین و تدفین، احترام ویژه‌ای قائلیم و سعی می‌کنیم تا اعمال دفن را به خوبی انجام بدهیم. زیارت عاشورا و روضه می‌خوانیم. بسیاری از طلاب بزرگوار که کار دفن و تشییع را برعهده گرفتند واقعاً از جان و دل این کار را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: