کد خبر: ۵۰۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰

دولت محلی پکن پایتخت چین از شهروندانش خواست از اقداماتی که بهداشت و سلامت دیگران را به خطر می اندازد بشدت خودداری کنند در غیر این صورت جریمه می شوند.

                          پکن: جریمه در صورت عطسه یا سرفه آزاد

 

به گزارش شفاف، به نقل از بخشنامه دولت محلی پکن که در پایگاه اینترنتی آن به ثبت رسیده است، از این به بعد باید موقع سرفه و عطسه در خیابان های پایتخت، دهان و بینی کاملا پوشیده شود و اجازه این کار در فضای آزاد وجود ندارد.

دولت محلی پکن افزوده است شهروندان باید در مدتی که در محیط های اجتماعی هستند ماسک بزند کسانی هم که مرتکب تخلف شوند و رفتاری غیرمتمدن و خلاف آداب در پایتخت داشته باشند جریمه خواهند شد.

مقررات جدید که به مثابه قانون در این شهر است در شرایطی منتشر می شود که ۸۲ هزار نفر در چین به کرونا مبتلا شده اند.

به سالن های پذیرایی عمومی هم دستور داده شده است که باید فواصل یک متری را برای مشتریان تعیین کنند باید چوب ها و قاشق های غذاخوری هر وعده غذایی تغییر کند به شهروندان هم اعلام شده است باید لباس مناسب بر تن داشته باشند و هیچکس از این پس حق ندارد بدون تن پوش در انظار عمومی ظاهر شود.

برخی از شهروندان در چین بخصوص در آب و هوای گرم عادت دارند که بدون بالاپوش به خیابان ها بیایند این عادت به تدریج کمرنگ شده است اما حالا این رفتارها غیرمتمدن و مغایر با آداب اجتماعی توصیف و برای آن مجازات تعیین شده است.

پکن پیشتر نیز سیگار کشیدن در مکان های عمومی، پرتاب اشیا از بالای ساختمان ها، انداختن آب دهان و بسیاری از این اقدامات خلاف آداب را ممنوع کرده است.

دستشویی کردن در مکان های عمومی، ریختن زباله و انداختن آب دهان برای شهروندان ۲۰۰ یوان معادل ۲۸ دلار جریمه خواهد داشت.

کسانی هم که سگ های خود را در مکان های عمومی بدون قلاده رها کنند و یا باعث آلودگی صوتی برای دیگران شوند تا ۵۰۰ یوان جریمه می شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: