کد خبر: ۵۰۴۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این روز‌ها دغدغه قشر متدین و مذهبی به عنوان پیش قراولان طرح مواسات و مقابله با کرونا این است که با وجود بازگشایی برخی اماکن عمومی، اما هنوز اماکن مذهبی بازگشایی نشده‌اند.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، روز گذشته با حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌علیرضا ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در ابتدای این دیدار با اشاره به محور اصلی اقدامات سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: تبدیل سازمان اداری به سازمان محتوایی جزء اولویت‌های اصلی مدیریت سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا است، چرا که وقت و ظرفیت زیادی صرف سازمانی که صرفاً به‌صورت اداری فعال است، خواهد شد.

ادیانی با تأکید بر ظرفیت‌های مشترک همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای ثمر‌بخشی اقدامات انجام‌شده از سوی این دو سازمان، استفاده از ظرفیت و فضای تبلیغی نیاز اصلی و کلیدی است.

وی حضور مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی در مراکز نیروی انتظامی را بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: حضور مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی در مراکز نیروی انتظامی مانند مراکز آموزشی که مکانی برای تربیت جوانان محسوب می‌شوند، برای ترویج فرهنگ و تعلیم آموزه‌های دینی الزامی است.

حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در شرح وظایف سازمانی موظف به همگرایی، هم‌افزایی و کار مشترک با نهاد‌های مبلغ اسلام نابیم، افزود: نیروی انتظامی مشکل‌ترین وظایف را برعهده دارد و در عین اقتدار، مظلوم است و این مظلومیت در شهدای این مجموعه بیشتر دیده می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این روز‌ها دغدغه قشر متدین و مذهبی به عنوان پیش قراولان طرح مواسات و مقابله با کرونا این است که با وجود بازگشایی برخی اماکن عمومی، اما هنوز اماکن مذهبی بازگشایی نشده‌اند.

قمی افزود: در تماس تلفنی با وزیر بهداشت به نمایندگی از نهاد‌های دینی، این دغدغه قشر متدین و مذهبی به وزیر انتقال داده شد؛ همچنین در این گفت‌وگو تأکید شد اماکنی که آلودگی در آنها بین 30 تا 40 درصد است بازگشایی شده‌اند، اما اماکن مذهبی مانند مساجد که درصد آلودگی آنها به 4 درصد هم نمی‌رسد هنوز بازگشایی نشده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: