کد خبر: ۵۰۴۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۹۱۹ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با یک میلیون و ۳۵ هزار و ۷۶۵ مبتلا و ۵۹ هزار و ۲۶۶ جانباخته در رده نخست جهان قرار دارد.

به گزارش شفاف، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۹۱۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲۱۸ هزار و ۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۹۵۶ هزار و ۶۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان، با افزایش ۲۵ هزار و ۲۵۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۳۵ هزار و ۷۶۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۵۹ هزار و ۲۶۶ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد، با افزایش ۲ هزار و ۷۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۳۲ هزار و ۱۲۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۳ هزار و ۸۲۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور ایتالیا به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۲ هزار و ۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰۱ هزار و ۵۰۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۷ هزار و ۳۵۹ ایتالیایی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های فرانسه، انگلیس، آلمان و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۱۶۵ هزار و ۹۱۱، ۱۶۱ هزار و ۱۴۵، ۱۵۹ هزار و ۹۱۲ و ۱۱۴ هزار و ۶۵۳ مبتلا در رده‌های چهارم تا هفتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۱۴۲ هزار و ۲۳۸، ۱۲۳ هزار و ۹۰۳ و ۱۱۷ هزار و ۴۰۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

آخرین آمار جهانی کرونا/رکورد آمریکا با بیش از یک میلیون جانباخته

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: