کد خبر: ۵۰۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر پاکستان در گفت و گوی تلفنی هرگونه تبعیض و اعمال فشار علیه مسلمانان را محکوم کرده و حمایت خود را در این زمینه اعلام کردند.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و  "عمران خان" نخست وزیر پاکستان  روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی خواستار توسعه و تعمیق روابط و مناسبات دو کشور شده و بر ضرورت اشتراک و انتقال تجربیات، دانش و تکنولوزی یکدیگر برای مقابله و مهار  ویروس کرونا  تاکید کردند.

دو طرف در این تماس تلفنی همچنین ضرورت فعال شدن دوباره مرزها و بازارچه های مرزی و تقویت ارتباطات تجاری  با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد تاکید قرار دادند.

رئیس‌جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی هرگونه تبعیض و اعمال فشار علیه مسلمانان را محکوم کرده و حمایت خود را در این زمینه اعلام کردند.

روحانی در این تماس تلفنی با قدردانی از مواضع پاکستان درخصوص مخالفت با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، ابراز امیدواری کرد که دو کشور روابط تجاری و اقتصادی خود را بیش از پیش توسعه دهند.

رئیس‌جمهور بازگشایی بازارچه‌های مرزی دو کشور با رعایت کامل دستورالعمل‌های پزشکی  را موجب توسعه روابط تجاری و اقتصادی تهران – اسلام آباد دانست و افزود: علاقمندیم  همانطور که با برخی کشورهای همسایه مبادلات کالا انجام می شود، با کشور  پاکستان نیز تبادل کالا و تجارت از مرزها انجام گیرد.

روحانی با تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و مردم پاکستان  ابراز امیدواری کرد که توافقات مشترک دو کشور به نفع دو ملت اجرایی و عملیاتی شود.

"عمران خان" نخست وزیر پاکستان نیز توسعه و تعمیق روابط با ایران  بویژه  همکاری‌های اقتصادی و تجاری را  مورد تاکید قرار داد و با استقبال از از سرگیری فعالیت‌های تجاری در مرزهای دو کشور و فعالیت بازارچه‌های مرزی با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی، گفت: از سرگیری تبادلات کالایی دو کشور کمک زیادی با اقتصاد پاکستان خواهد کرد که بخاطر ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه شده است.

وی همچنین اعمال تحریم و افزایش فشارهای اقتصادی از سوی آمریکا علیه ایران در این شرایط سخت که جهان با بیماری کرونا درگیر است را  محکوم کرد و افزود: حمایت از ایران در قبال اقدامات غیر قانونی آمریکا را وظیفه خود می‌دانم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: