کد خبر: ۵۰۴۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

مدیرعامل باشگاه نساجی پیشنهاد داد فدراسیون فوتبال جذب بازیکن خارجی را برای چند سال ممنوع کند.

به گزارش شفاف، علی امیری گفت: با توجه به اینکه ورزش و به‌خصوص فوتبال ایران طی سال‌های گذشته با مشکلات اقتصادی فراوانی روبه‌رو بوده و با عنایت به تعدد شکایات مربیان و بازیکنان خارجی در فیفا (که اغلب نیز با شکست حقوقی باشگاه‌های ایرانی همراه بوده) شاید بهتر باشد با یک تصمیم واحد از ورشکستگی کامل این رشته جذاب در چند سال آینده جلوگیری کنیم.

وی افزود: پیشنهاد من این است که باشگاه‌ها در فصل نقل و انتقالات به جای قانون خرید هفت بازیکن بتوانند 10 بازیکن جذب کنند و در مقابل تا زمانی که شرایط اقتصادی در فوتبال به حالت سوددهی یا حداقل عادی نرسیده، باشگاه‌های فوتبال از جذب بازیکن خارجی منع شوند. با این کار علاوه بر اینکه از نیروی انسانی داخل کشور استفاده می‌شود و می‌توان به استعدادهای فوتبال کشور بها داد، ارز زیادی نیز از کشور خارج نشده و این همه مشکل هم برای پرداخت مطالبات خارجی‌ها برای باشگاه‌ها (به‌خصوص در این ایام تحریم‌های ظالمانه) درست نمی‌شود.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران گفت: می‌پذیریم که حضور بازیکنان خارجی با کیفیت، سطح فنی بازی‌های لیگ را بالا می‌برد اما وقتی باشگاه‌ها و خود فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات آنها وارد پرونده‌های حقوقی درازمدت می‌شوند، پیشنهاد جذب بازیکنان داخلی بیشتر و رهایی از مشکلات پرداخت دستمزد خارجی‌ها می‌تواند راهکاری مناسب برای باشگاه‌ها و مدیران باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: