کد خبر: ۵۰۴۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از تلاش دولت آمریکا برای استفاده از حق عضویت در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در راستای اعمال فشار برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، انتقاد کرد.

به گزارش شفاف، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پیامی توییتری درباره عدم توجه مقامات آمریکایی به تعهداتشان در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نوشت: مقامات آمریکایی در حالی مدعی هستند که آمریکا از حقوقی در قطعنامه ۲۲۳۱ برخوردار است که هیچ کلمه‌ای از تعهدات آمریکا که به همراه حقوق ذکر شده است، به زبان نمی‌آورند؛ به ویژه درباره خودداری از «اقداماتی که موجب کارشکنی در اجرای تعهدات تحت برجام می‌شود» (پاراگراف۲ قطعنامه ۲۲۳۱).

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که چندی پیش روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد پمپئو به دنبال ارائه طرحی حقوقی است که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از برجام است تا از این طریق بتواند برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر آینده منقضی می‌شود، اعمال فشار کند.

علاوه بر این پمپئو در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز در این باره مدعی شد: قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بسیار واضح است. این قطعنامه به وضوح توضیح داده که «طرفین» به چه معناست. این قطعنامه با برجام تفاوت دارد. ما یکی از طرفین هستیم و طرفین حق دارند که تحریم‌های تسلیحاتی را بازگردانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: