کد خبر: ۵۰۴۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

باشگاه کلن آلمان از ابتلای سه تن از اعضای خود به ویروس کرونا خبر داد تا احتمال از سرگیری مسابقات در این کشور کمرنگ شود.

به گزارش شفاف، در حالی که تیم‌های بوندس‌لیگا به تازگی تمرینات‌شان را پس از وقفه‌ای دو ماهه به خاطر شیوع کرونا در این کشور از سرگرفته‌اند و خود را برای از سرگیری مسابقات آماده می‌کردند، باشگاه کلن از ابتلای سه تن از اعضای کادر فنی‌اش به کرونا خبر داد.

کلن جزو چندین باشگاه آلمانی بود که زودتر از سایر تیم‌ها و در روز ششم آوریل (18 فروردین) تمریناتش را از سر گرفت و این کار را با تقسیم بازیکنان خود در گروه‌ها کوچک و رعایت تمام معیارهای بهداشتی و امنیتی انجام داد اما ظاهراً عجله این باشگاه برای از آغاز مجدد تمریناتش کار دستش داده است.

باشگاه کلن روز گذشته (جمعه) بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن تأیید شده تست کرونای سه تن از اعضای کادر فنی این تیم مثبت بوده است. البته باشگاه از اعلام نام این سه نفر خودداری کرده است اما آنها را که هنوز علائم ابتلا به کرونا ندارند را برای دو هفته به قرنطینه فرستاده است و قرار است در این مدت به طور مرتب از دیگر اعضای تیم هم تست بگیرد.

با وجود این اتفاق باشگاه کلن اعلام کرده است که تمریناتش طبق برنامه ادامه پیدا خواهد کرد و جالب اینجاست که تیم می‌یر رئیس ستاد مبارزه با کرونای بوندس‌لیگا هم حمایت کامل خود از این تصمیم باشگاه کلن را اعلام کرده است.

می‌یر که رئیس ستاد مبارزه با کرونا اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) نیز هست در این خصوص به سایت باشگاه کلن گفت: ما اکنون در زندگی روزمره می‌بینیم که تشخیص کرونا در مراحل اولیه می‌تواند خطرات ناشی از آن را کاهش دهد. همیشه با مقامات بهداشت و کارشناسان پزشکی در تماس هستیم و اطمینان داریم که سازوکارهای ما می‌تواند به بازیکنان کمک کند که با بالاترین سطح از حفاظت در برابر ابتلا، به کارشان ادامه دهند.

برخلاف لیگ‌های فرانسه، هلند و بلژیک، بوندس لیگای آلمان مانند سری A ایتالیا، لالیگای اسپانیا و لیگ برتر انگلیس مترصد از سر گرفته شدن بازی‌های باقیمانده به پایان فصل است اما مشخص نیست که با وضعیت به وجود آمده برای کلن تغییری در برنامه آلمانی‌‌ها برای ازسرگیری بوندس‌لیگا به وجود خواهد آمد یا نه.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار