کد خبر: ۵۰۴۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

سرمربی تیم ملی تالو گفت: قطعا رئیس آینده فدراسیون ووشو با وجود کار راحت در برخی زمینه‌ها، با فشار زیاد روحی زیادی برای تکرار موفقیت‌ها خواهد داشت.

فرشاد عربی در گفت و گویی، در خصوص شرایط خود و ملی‌پوشان تالو در روزهایی کرونایی اظهار داشت: متاسفانه در این شرایط همه به نوعی درگیر هستیم و باید با شرایط کنار بیایم تا این بیماری کنترل و مهار شود. به صورت مستمر تمرینات عمومی را در خانه انجام می‌دهیم اما تمرین در فضای بسته و بدون سالن خیلی محدود است. رشته ما به گونه‌ای است که باید یکسری پرش‌ها را انجام داد و اصلا امکان انجام این حرکات در خانه فراهم نیست. با این وجود تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم آمادگی جسمانی را حفظ کنیم.

وی در خصوص لغو مسابقات ورزشی رشته ووشو گفت: قرار بود آبان ماه سال جاری جام‌جهانی تالو در توکیو برگزار شود که به طور کامل لغو شد و قرار است در سال 2022 برگزار شود. مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان نیز قرار بود اوایل آبان ماه برگزار شود که قرار است با تاخیری چند ماهه در پایان سال 99 یا به عبارتی در ابتدای سال 2021 برگزار شود. شرایط در حال حاضر به گونه‌ای است که علاوه بر کشور ما تمام دنیا با این بیماری درگیر است. یک ورزشکار نیز وقتی 15 روز تمرین نکند باید سه برابر این مدت تمرین کند تا به شرایط قبلی بازگردد. قطعا این شرایط خیلی از عملکردها را با افت مواجه می‌کند اما تلاش خواهیم کرد بچه‌ها هر روز تمرینات خود را داشته باشند.

سرمربی تیم تالو کشورمان در خصوص تاثیر بیماری کرونا گفت: منبع درآمد بسیاری از ورزشکاران حضور در مسابقاتی است که در آنها شرکت می‌کنند و وقتی این مسابقات لغو یا به تاخیر می‌افتد، آنها خیلی چیزها را از دست می‌دهند. از طرفی با تعطیلی باشگاه‌ها، بسیاری از مربیان و ورزشکاران نیز آسیب دیدند و درآمد خود را از دست دادند. مربیان بیمه‌ای ندارند و با تعطیلی باشگاه‌ها دچار آسیب و ضرر مالی و روحی بسیاری شدند و امیدوارم هر چه زودتر شرایط بهتر شود.

عربی در خصوص انتخابات فدراسیون ووشو عنوان کرد:  علی‌نژاد در طی سالیان سال مدیریت در ووشو، تحول اساسی در این رشته ایجاد کرد و باعث عزت و سربلندی ووشو در ایران و جهان شد. در دوران علی‌نژاد شاهد ایجاد زیرساخت و تربیت نیروهای قوی در ووشو بودیم که می‌تواند برای رئیس بعدی فدراسیون امتیازات مثبتی باشد. از طرفی موفقیت‌های علی‌نژاد و کسب بهترین نتایج کار رئیس آینده را سخت خواهد کرد. قطعا تداوم قهرمانی‌ها از کسب آن سخت است. در مجموع اعتقاد دارم  رئیس آینده فدراسیون ووشو با وجود کار راحت در برخی زمینه‌ها، برای تکرارها موفقیت‌ها با فشار روانی زیادی مواجه خواهد بود.

وی در خصوص کاندیداهای ریاست فدراسیون ووشو گفت: اکثر کاندیداها کسانی هستند که سالیان سال با علی‌نژاد کار کردند و اصول مدیریتی او را می‌دانند. اگر این نفرات همان روش را ادامه بدهند در ادامه راه نیز موفق خواهند بود. آشنایی با تفکرات، آینده نگری و کارگروهی علی‌نژاد را این نفرات به خوبی می‌دانند و در صورت ادامه همان تفکرات و روش موفق خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: