کد خبر: ۵۰۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

نروژ سینماهایش را ۷ می(۱۸ اردیبهشت) با ظرفیت ۵۰ نفری و جمهوری چک ۱۱ می(۲۲ اردیبهشت) با ظرفیت حداکثر ۱۰۰ نفر بازگشایی می کنند.

به گزارش شفاف، نروژ و جمهوری چک در حال بازگشایی سریع سینماها و مشاغل دیگر هستند که بخاطر تدابیر اتخاذ شده برای مهار شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی آن ها شده بودند.

نروژ سینماهایش را 7 می(18 اردیبهشت) با ظرفیت 50 نفری و جمهوری چک 11 می(22 اردیبهشت) با ظرفیت حداکثر 100 نفر بازگشایی می کنند.

نروژ اعلام کرد که سینماها را که تحت دستورالعمل تعطیلی مقطعی در تاریخ 12 ماه مارس بسته شده بودند، در تاریخ 7 می، بازگشایی خواهد کرد. پذیرش تماشاچیان اما محدود به 50 نفر در هر سانس خواهد بود، که مشابه محدودیت های موجود در کشور همسایه سوئد است که تعطیلی کامل را اجرا نکرده است. در این طرح از مراجعین به سینما خواسته می شود حداقل یک متر فاصله اجتماعی بین یکدیگر را حفظ کنند.

در جمهوری چک، دولت پراگ برنامه هایی را برای راه اندازی مجدد سینماهای این کشور در میان همه گیری ویروس کرونا مقرر کرده و از 11 ماه می(22 اردیبهشت)، دو هفته پیش از برنامه اعلام شده قبلی دولت برای بازگشایی سینماها در 25 می، بازگشایی سینماها و تئاترها را آغاز می کند. مخاطبان در سینماها در ابتدا به 100 نفر محدود خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: