کد خبر: ۵۰۴۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰

«جیمز جفری»، فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفت که نیرو‌های آمریکا در شمال سوریه باقی خواهند ماند و خروج از این کشور در دستور کار قرار ندارد.

به گزارش شفاف، جفری شنبه در گفتگو با روزنامه سعودی «الشرق الأوسط» گفت که حضور نیرو‌های آمریکایی در شمال سوریه تا پایان مأموریت این نیرو‌ها در سوریه ادامه خواهد داشت و این مأموریت شکست داعش است.

این مقام آمریکایی مدعی شد که داعش تا به این لحظه در سوریه شکست نخورده است؛ برای همین خروج نظامیان آمریکایی از سوریه در دستور کار قرار ندارد.

جفری در حالی ادعا می‌کند که داعش هنوز شکست نخورده تا بهانه‌ای برای حضور نظامیان کشورش در سوریه داشته باشد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشتر طی مکالمه‌ای که با همتای ترکیه‌ای خود داشته، گفته بود داعش در سوریه تمام شده و نیازی به حضور نیرو‌های آمریکایی ندارد.

او در مورد تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه سوریه نیز گفت که این تحریم‌ها باعث شده اوضاع در این کشور بدتر شود و تا زمانی که دمشق راه حل سیاسی را قبول کند، ادامه خواهد داشت.

نماینده ویژه ترامپ در امور سوریه مدعی شد که آمار دولت این کشور در مورد مبتلایان به کرونا صحیح نیست و این ایران بوده است که این ویروس را به سوریه منتقل کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: