کد خبر: ۵۰۴۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

مدیرعامل انجمن دفاع ازحقوق معلولان ایران گفت: حناچی شهردار تهران در نخستین روز از فعالیتهای خود به زوجین معلول وعده داد تا هزینه سفر مشهد آنان را تأمین کندکه این موضوع پس از گذشت بیش از یکسال هنوز محقق نشده است.

علی‌همت محمودنژاد در گفت و گویی با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران در این دوره اظهار کرد: حناچی شهردار تهران در نخستین روزهای فعالیتش در آذرماه 97 در برج میلاد به زوجین معلول وعده داد که به آنها هزینه زیارتی سفر به مشهد مقدس پرداخت کند که تاکنون این مسئله محقق نشده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه با پیگیری‌های مکرر برای دریافت این هدیه از سوی شهردار تهران هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و این پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به عملکرد شهرداری تهران در بحران مقابله با ویروس کرونا ویژه معلولان گفت: متأسفانه شهرداری تهران هیچگونه بسته حمایتی ویژه شهروندان معلول در رابطه با مقابله با این ویروس تدارک ندیده است و خدمات شهرداری در این زمینه با نادیده گرفتن حقوق معلولان و نیازهای آنها همراه بوده است.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد شهرداری در توزیع بسیار محدود سبد کالا به معلولان خاطرنشان کرد: سیاستهای شهرداری در این زمینه مبتنی بر انسان‌محور نیست و فقط برای رفع تکلیف اجتماعی انجام می‌گیرد.

محمودنژاد همچنین از حناچی شهردار تهران خواست همانند قالیباف شهردار اسبق تهران به صورت عملیاتی در خدمت معلولان و در کنار این قشر آسیب‌پذیر باشد.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران  در پایان گفت: در این دوره شاهد بی‌توجهی مدیریت شهری به وضعیت معلولان در بخش‌های مختلف از جمله حمل و نقل عمومی و... بوده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: