کد خبر: ۵۰۴۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

پاندمی ویروس کرونا نابرابری ثروت در آمریکا را افزایش داده است و طبق تخمین مؤسسه پالیسی استادیز، علی رغم افزایش مالیاتِ ثروتمندان در این دوره، ثروت آنها ۲۸۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

                          ثروتمندانی که کرونا ثروتمندترشان کرد

به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، پاندمی ویروس کرونا نابرابری ثروت در آمریکا را افزایش داده است و طبق تخمین مؤسسه پالیسی استادیز، علی رغم افزایش مالیات ثروتمندان در این دوره، ثروت آنها ۲۸۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

در گزارش این مؤسسه آمده است: بین ۱۸ مارس و ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ بیش از ۲۲ میلیون نفر شغل خود را از دست دادند و نرخ بیکاری به حدود ۱۵ درصد افزایش یافت. در طول همین ۳ هفته ثروت ثروتمندان آمریکا ۲۸۲ میلیارد دلار یا ۱۰ درصد افزایش یافته است.

ثروتمندان آمریکا با وجود کرونا ۲۸۲ میلیارد دلار ثروتمندتر شدند

در طول بازه ۱ ژانویه تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ هشت نفر از ثروتمندان برتر آمریکا، شامل جف بزوس، ایلان ماسک، مکنزی بزوس، اریک یوآن، استیو بالمر، جان آلبرت سوبراتو، جاشوا هریس و روکو کومیسو، هر کدام بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش ثروت داشته‌اند.

برای مثال ثروت جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان از ۱ ژانویه تا کنون ۲۵ میلیارد دلار افزایش یافته است که این ۱.۱ میلیارد دلار بیشتر از تولید ناخالص داخلی هندوراس است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: