کد خبر: ۵۰۴۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

یک نظرسنجی‌ از پرستاران انگلیسی نشان می‌دهد که بیش از دو سوم کادر درمانی که خارج از سیستم درمان همگانی کار می‌کنند، هیچگونه دسترسی‌ای به تست بیماری کرونا در این کشور ندارند!

به گزارش شفاف، محققان در یک نظرسنجی از پرستاران انگلیسی دریافتند پرستارانی که در خارج از سیستم درمان همگانی انگلیس (NHS) فعالیت نمی‌کنند، سخت‌تر از دیگر همکاران خود به تست بیماری کرونا دسترسی دارند.

پایگاه خبری "ایندیپندت" نوشت در نظرسنجی‌ای توسط "کالج رویال" از 22 هزار پرستار انگلیسی انجام شده است، مشخص شده که 76 درصد از آنان هیچگونه تست ویروس کرونا دریافت نکرده‌اند و همچنین 44 درصد نیز هیچ اطلاعی از نحوه دریافت آزمایش ویروس کرونا نداشتند.

این بررسی نشان می‌دهد 79 درصد از کادر درمانی که در خارج از (NHS) فعالیت می‌کنند، هیچگونه خدماتی برای تست بیماری کرونا دریافت نکرده‌اند.

همچنین این مشکل نیز در میان کارکنان موقت (NHS) نیز دیده شده است؛ تحقیقات نشان می‌دهد 4 نفر از 5 کارمند موقت هیچگونه تستی برای آزمایش بیماری کرونا دریافت نکرده‌اند.

"دام دونا کینیار"  مدیر اجرایی و دبیرکل (RCN) با ابراز نگرانی از این وضعیت گفت: «نگرانی عمده ما این است که ببینیم برخی از کادر درمانی این کشور، به خصوص افرادی که خارج از NHS فعالیت می‌کنند، هیچ دسترسی‌ای به آزمایش ندارند.»

او ادامه داد: تمام کارمندان بهداشت و درمان باید قادر به دسترسی به آزمایش باشند تا بتوانند با خیال راحت و بدون نگرانی فعالیت کنند.

این نظرسنجی از 24 آوریل تا 28 آوریل در سراسر کشور انگلیس انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: