کد خبر: ۵۰۴۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد مداخله دادگاه عالی در توافق ائتلافی برای تشکیل دولت فرصت برگزاری انتخابات برای بار چهارم را افزایش می‌دهد.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه رأی الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره جلسات دادگاه عالی درخصوص توافق ائتلافی میان نتانیاهو و بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی سفید برای تشکیل دولت گفت که وی در انتخابات پیروز شده و هرگونه مداخله‌ای از سوی دادگاه عالی علیه اراده و خواست مردم است.

وی افزود: من با اکثریت آرا انتخاب شدم. حزب لیکود با ریاست من به آرای بیش از یک حزب در تاریخ اسرائیل دست یافت. تعداد زیادی از مردم و اعضای کنست خواهان دولتی هستند که ما آن را تشکیل خواهیم داد.

نتانیاهو تأکید کرد که مداخله دادگاه عالی در توافق ائتلافی فرصت برگزاری انتخابات برای بار چهارم را افزایش می‌دهد.

دادگاه عالی هنوز مشخص نکرده نتانیاهو به رغم اتهاماتی که علیه او در پرونده‌های فساد وجود دارد می‌تواند دولت را تشکیل دهد یا خیر.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی دوشنبه جلسه‌ای را برای بررسی توافق ائتلافی میان بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس برای تشکیل دولت برگزار کرد.

اگر دادگاه علیه این توافق حکم بدهد باید انتخابات برای بار چهارم برگزار شود.

براساس این توافق دولت جدیدی برای سه سال تشکیل می‌شود که هر کدام از نتانیاهو و گانتس طی این مدت ۱۸ ماه نخست‌وزیر خواهند بود.

هشت شکایت علیه این توافق به دادگاه ارائه شده که در آن تأکید شده این توافق نقض قوانین اصلی در اسرائیل است. یکی از کسانی که این شکایت را ارائه کرده یائیر لابید از هم‌پیمانان سابق گانتس است.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی یکشنبه جلسات خود را برای بررسی این توافق آغاز کرد. به گفته تحلیلگران این اقدامات راه به جایی نخواهد برد چراکه آویخای مندلبلیت، دادستان کل اسرائیل تأکید کرده که هیچ پایه و اساس قانونی برای ممانعت از تشکیل دولت توسط نتانیاهو وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: