کد خبر: ۵۰۴۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

این باند شامل افرادی است که نمی‌توانند خوب فرانسه حرف بزنند و بیشتر افراد خارجی و کسانی که خودر‌های گران قیمت سوار بودند را هدف دستبرد خود قرار می‌داده‌اند. یک باند شامل ۳ مرد و یک زن ایرانی در فرانسه با پوشیدن لباس پلیس این کشور اقدام به دزدی از خودرو‌ها می‌کردند. آن‌ها با متوقف کردن خودرو‌ها و به بهانه بررسی گواهی خروج از خانه در دوران قرنطینه، از آن‌ها دزدی می‌کردند، در حومه پاریس دستگیر شدند.

به گزارش شفاف، این باند که اهداف خود را با دقت انتخاب می‌کردند، با متوقف کردن خودرو قربانیان، وسایل شخصی آن‌ها را مورد بازرسی قرار می‌داند و پول، جواهرات و اشیای قیمتی قربانیان را می‌دزدیدند.

حداقل ۷ نفر از هفتم آوریل تا زمان دستگیری اعضای این باند در ۲۸ آوریل، مورد سرقت این باند قرار گرفته اند که مبلغ سرقت شده بالغ بر حدود ۲۵ هزار یورو است.

 

پلیس در جریان بررسی خانه این افراد در سن‌دونی در حومه پاریس به یک زن هم مشکوک و او را دستگیر کرد. در خانه این زن اسناد مشکوک بانکی پیدا شده است که نشان می‌دهد ۴۰ هزار یورو در حساب این زن قابل شناسایی است و همچنین در این خانه ۱۱ هزار یورو پول نقد یافت شده است.

پلیس گفته است که این باند ساعت‌ها وقت صرف می‌کرده‌اند تا هدف مناسب را شناسایی کنند.

پلیس همچنین گفته است که این باند شامل افرادی است که نمی‌توانند خوب فرانسه حرف بزنند و بیشتر افراد خارجی و کسانی که خودر‌های گران قیمت سوار بودند را هدف دستبرد خود قرار می‌داده‌اند.

نخستین شکایت در ۷ آوریل و از سوی یک راننده لهستانی در اداره پلیس ثبت شده است. این راننده گفته است که پلیس‌های تقلبی از او ۱۵۰۰ یورو دزدیده‌اند. او گفته است که این افراد نشانه‌های پلیس را به همراه و ماسک به صورت داشته‌اند. آن‌ها در همان روز یک فرد سریلانکایی را هدف قرار دادند و از وی ۳۱۰۰ یورو دزدیدند.

پلیس فرانسه اعلام کرده است که افراد دستگیر شده یک باند سازماندهی شده بین‌الملی هستند که در چندین کشور اروپایی از جمله آلمان، سوئیس و بلژیک اقدام به به دزدی کرده‌اند.

به گفته پلیس این دزدان معمولا توریست‌ها را هدف خود قرار می‌دهند، اما در وضعیت قرنطینه گسترده در فرانسه که از توریست‌ها خبری نیست، این باند در نقش پلیس به دزدی از رانند‌های خارجی روی آورده بودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: