کد خبر: ۵۰۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
اندیشکده آمریکایی:

یک اندیشکده آمریکایی مدعی است دولت کره شمالی تاسیسات جدیدی را نزدیک فرودگاه بین‌المللی پیونگ‌یانگ بنا کرده که به برنامه موشکی بالستیک این کشور مرتبط است.

به گزارش شفاف، اندیشکده «مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک» مستقر در واشنگتن با استناد به تصاویر ماهواره‌ای که از پیونگ‌یانگ گرفته شده، ادعا کرد تاسیسات جدید و سازه‌ای زیرزمینی نزدیک آن را مشاهده کرده‌اند که ظرفیت جا دادن بزرگترین موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی را دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از گزارش این اندیشکده، متخصصان آمریکایی معتقدند کره شمالی از این تاسیسات - که از سال ۲۰۱۶ در دست احداث بوده - می‌تواند به هر نقطه‌ای از خاک ایالات متحده حمله موشکی کند.

این اندیشکده مدعی است تاسیسات مذکور ویژگی‌های قابل توجهی دارد که شامل پایانه ریلی سرپوشیده غیرعادی و ساختمان‌هایی با قابلیت ورود خودرو به آنها است و تقریبا در فاصله کمی با کارخانه تولید قطعات موشک‌های بالستیک در پیونگ بنا شده است.

به نوشته رویترز، در این گزارش ادعا شده که با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های مذکور، این تاسیسات به احتمال قریب به یقین برای پشتیبانی از عملیات‌های موشکی بالستیک کره شمالی طراحی شده است.

بر این اساس، سفارت کره شمالی در پکن هنوز به تماس‌های خبرنگاران برای توضیح درباره این گزارش پاسخ نداده است.

یک سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی نیز امروز (چهارشنبه) طی نشست خبری در سئول گفت نظر دادن در این باره غیرمقتضی است.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: