کد خبر: ۵۰۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

مدیرعامل باشگاه مهرسان گفت: اسکواش‌بازان در لیگ داخلی امتیازات خیلی بالایی دارند، اما این مسابقات آورده‌ای برای آنان ندارد و برای مدال‌آوری باید در لیگ‌های خارجی شرکت کنند.

حسین رفیعیان در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به اینکه ویروس کرونا به مدت سه ماه در کشور شیوع یافته است و به دلیل جلسات اضطراری که کادرفنی تیم مهرستان با دستور سرپرست تیم داشت، مقرر شد تمامی بازیکنان زیر نظر مربی بدنساز تمامی تمرینات را به صورت آنلاین ادامه بدهند تا از نظر بدنی مشکلی پیدا نکنند.  همچنین در گفت‌وگوی مربی و سرپرست تیم با اسکواش‌بازان سعی شد تا روحیه بازیکنان را بالا نگاه دارند و به نوعی به آنان امید دهند تا شرایط روحی خوبی داشته باشند. 

وی افزود: ما تصمیم گرفتیم تا یک تیم ورزشی داشته باشیم و آن هم اسکواش باشد، اما با توجه به وضعیت اسکواش‌بازان پسر که تمامی آنان سرباز و در اختیار ارتش هستند به صورت خصوصی نمی‌توانستیم آنان را در اختیار بگیریم و از جهتی به خاطر حمایت از فدراسیون و تیم‌های ملی تصمیم ما بر این شد تا ابتدا تیم بانوان مهرسان متشکل از تعدادی از بازیکنان تیم ملی باتوان تشکیل دهیم. در آینده اگر شرایط مهیا شد تا توانایی تیمداری در لیگ مردان را داشته باشیم به یقین این اتفاق می‌افتد و در برنامه‌های ما خواهد بود. 

 مدیرعامل باشگاه مهرسان درباره ساخت مجموعه‌ای برای باشگاه مهرسان گفت: ما حمایت از دو قشر جوانان و دانشجویان را در دستور کار قرار دادیم و حدود شش ماه است که به جد با دانشگاه‌های مختلف برای گرفتن زمین و ایجاد کورت‌های اختصاصی مهرسان صحبت کردیم و درباره زمین‌های خصوصی هم یکسری مذاکرت انجام شد. برنامه ما این بود تا در مرداد یا حداکثر شهریور ماه کورت‌ها افتتاح شود، اما متأسفانه چند ماه به تأخیر افتاد. تا آخر سال کورت‌های اختصاصی تیم مهرسان افتتاح خواهد شد. 

وی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های باشگاه مهرسان این است تا برای جوانان و قشر ورزشکار بتواند کمک و نقطه مثبتی باشد. برنامه‌ریزی ما بر این بود که مثل تمامی تیم‌های حرفه‌ای تیم‌داری کنیم و برنامه خود را به سمت و سوی آنان و الگوبرداری از این تیم‌ها ببریم. سعی کردیم تا تیم را استاندارد و به صورت حرفه‌ای با کادر فنی و امکانات ببندیم. 

رفیعیان ادامه داد: بازیکنان در لیگ داخلی امتیازات خیلی بالایی دارند و این مسابقات آورده‌ای هم برای آنان ندارد و اگر قرار است پیشرفت کنند و در آینده مدال‌آور و افتخار‌آفرین باشند باید در لیگ‌های خارجی شرکت کنند. تاکنون فدراسیون خیلی زحمت کشیده و بازیکنان را حمایت کرده است، اما این حمایت در سطح ملی بوده و ما سعی کردیم تا امروز با وجود برگزاری مسابقات ملی به بازیکنان برای حضور در مسابقات پی‌اس‌ای یا برگزاری این رقابت‌ها در ایران کمک کنیم تا بازیکنان نتیجه خوبی کسب کنند و به تجارب آنان اضافه شود و در آینده نه چندان دور در مسابقات بین‌المللی مدال‌آور باشند. 

وی افزود: از نقاط قوت لیگ ایران حضور پرتعداد زنان و تیم‌های شرکت‌کننده زیاد است، اما از نقاط ضعف آن می‌توان به برگزاری نیمه متمرکز بازی‌ها طی دو دوره و تعداد باشگاه‌های حامی زنان نسبت به مردان اشاره کرد. 

مدیرعامل باشگاه مهرسان خاطرنشان کرد: به دنبال قطعی کردن برنامه‌های پایانی لیگ و نیز رایزنی برای اقدامات ابتدایی لیگ 1400 - 1399 هستیم. همچنین تدوین دستورالعمل‌ها با رویکرد حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها در حوزه زنان، برگزاری حرفه‌ای‌تر درباره اطلاع‌رسانی، میزبانی، تفکیک دوره‌ها از دو دوره به چهار دوره و نیز تنظیم زمان‌های مسابقات منطبق بر فصل آماده‌سازی و برپایی مسابقات موردنظر کمیته تیم‌های ملی از دیگر برنامه‌های ما به شمار می‌رود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: