کد خبر: ۵۰۵۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا درباره نحوه و زمان پرداخت وام ۲ میلیون تومانی توضیحاتی داد.

به گزارش شفاف، حسین میرزایی سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه برای ارائه تسهیلات حمایتی در گام نخست ارائه وام ۱ میلیون تومانی در دستور کار بود، گفت: سه گروه هستند که مبلغ ما به التفاوت آن ۱ میلیون تومان را هم دریافت می‌کنند که اگر ۱ نفر باشند، آن تسهیلات را دریافت نمی‌کنند.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا تصریح کرد: اگر خانواده‌ای ۲ یا ۳ نفر باشند، ۵۰۰ هزار تومان و اگر ۴ نفر یا بیشتر باشند، ۱ میلیون تومان ما به التفاوت می‌گیرد.

او افزود: گروه اول که این ما به التفاوت را دریافت می‌کنند، کارگران ساختمانی هستند که اطلاعات آن‌ها را سازمان تأمین اجتماعی در اختیار وزارت رفاه قرار خواهد داد.

میرزایی خاطرنشان کرد: گروه دوم را وزارت کشور معرفی می‌کند که شامل رانندگان و دستفروشان می‌شود که بانک اطلاعاتی آن‌ها از طریق شهرداری‌ها جمع آوری شده است و ما پس از دریافت فرآیند واریز را مدیریت می‌کنیم.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه گروه سوم کارگرانی هستند که اصناف آن‌ها به خاطر کرونا تعطیل شده یا آسیب دیده اند، اظهار کرد: کارگران اصناف فاقد بیمه، اطلاعاتشان توسط اتاق اصناف دریافت می‌شود و وزارت رفاه اطلاعات این سه گروه را تجمیع می‌کند و با ارسال پیامک آن‌ها را مطلع می‌کنیم.

میرزایی با بیان اینکه از ۱۰ روز آینده فرآیند واریز‌ها به مرور آغاز می‌شود، گفت: ۱ میلیون و ۷۰۰ خانوار سیم کارتی به نامشان نیست و اکنون مهلت ثبت نام سیم کارت برداشته شده است و کسانی که سیم کارت ندارند، باید به سرعت تهیه کنند.

او افزود: در مرحله اول ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱ نفر و در مرحله دوم ۲ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۶۳ نفر وام دریافت کردند و این هفته هم ۷۷۰ هزار خانوار وام دریافت می‌کنند و در مجموع تا فردا حدود ۲۰ میلیون و ۱۹۰ هزار خانوار این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: