کد خبر: ۵۰۵۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

وزارت آموزش و پرورش درباره دریافت شهریه توسط پیش‌دبستانی‌ها در تعطیلات کرونایی گفت: جریان آموزش این مراکز همچون سایر دوره‌های تحصیلی به دلیل شیوع کرونا، تعطیل نبوده و یادگیری تداوم دارد.

به گزارش شفاف، وزارت آموزش و پرورش درباره خبر " اخذ پول زور توسط برخی مهدهای کودک از خانواده‌ها برای تعطیلات کرونایی" که در تاریخ دوم اردیبهشت 99 در این خبرگزاری منتشر شد، پاسخی را ارسال کرده است.

متن پاسخ معاونت آموزش ابتدایی وزارت  آموزش وپرورش بدین شرح است:

طبق قوانین موجود، سازمان بهزیستی کشور مسئول صدور مجوز و برنامه‌های اجرایی مهدهای کودک است و تعیین شاخص‌ها  و تدوین محتوای مهدهای کودک  بر عهده وزارت آموزش و پرورش است. با توجه به اینکه  مهدهای کودک  مرکز نگهداری و مراقبت از کودکان زیر سن چهار سال تمام هستند، با توجه به تعطیلی این مراکز همچون بسیاری از مشاغل دیگر نیازمند تصمیم‌گیری و حمایت توسط مراجع ذیصلاح قانونی است؛ لذا وزارت آموزش وپرورش در این رابطه مسئولیتی  ندارد. 

 در خصوص کلاس‌های پیش دبستانی نیز لازم به ذکر است براساس قوانین موجود و اسناد بالادستی  در وزارت آموزش وپرورش؛ این دوره به عنوان دوره‌ای رسمی و امری حاکمیتی؛ همچون سایر دوره‌های تحصیلی طی دوران تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا؛ تعطیل نبوده  و یادگیری و آموزش تداوم دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: