کد خبر: ۵۰۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس خود به چین، این بار موضوع شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور را سوژه قرار داد.

به گزارش شفاف، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت به آمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در آمریکا باور دارد، اما آمار قربانیان در چین را باور نمی‌کند.

این اظهارات ترامپ در ادامه ادعاها و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس وی به چین مطرح می‌شود.

اینکه ترامپ با گذشت ماه‌ها از شیوع این بیماری دست از اتهام زنی به چین برنداشته، گواه این حقیقت است که هدف او این است که با سیاست حمله به چین، شهرت جهانی این کشور را خدشه‌دار کرده و اهرم فشاری را در اختیار آمریکا، برای استفاده در مذاکرات تجاری آتی با این کشور قرار داده و در عین حال ناکارآمدی دولتش را در مواجهه با بحران کرونا، پنهان کند.

ترامپ و متحدان او به یک نظریه غیرقابل اثبات یعنی سردرآوردن ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین، پناه برده تا بلکه کمپین فشار علیه چین را تقویت کنند. هر چند بررسی های صورت گرفته تا به امروز چنین ادعایی را رد می‌کند، اما ترامپ و متحدانش بویژه وزیر خارجه او بر این نظریه برای برجسته سازی پنهانکاری چین در خصوص شیوع ویروس کرونا، امید بسته‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، آمار و ارقام مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را یک میلیون ۲۶۳ هزار و ۹۲ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در آمریکا را ۷۴ هزار و ۷۹۹ مورد گزارش کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: