کد خبر: ۵۰۵۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
با اننتشار بیانیه‌ای؛

روسیه تلاش برای کودتا در ونزوئلا را محکوم و مخالفت خود را با تغییر حکومت‌ها از طریق زور و فشار اعلام کرد.

به گزارش شفاف به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، تلاش گروهی از افراد وابسته به آمریکا برای نفوذ به ونزوئلا و تغییر دولت در این کشور را به شدت محکوم کرد.

در این ارتباط، وزارت خارجه روسیه تاکید کرده که مخالفت خود را برای استفاده از زور و فشار خارجی برای تغییر حکومت‌ها اعلام می‌کنیم.

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام اینکه از دستگیری گروهی از مزدوران خارجی در ونزوئلا به منظور انجام حملات تروریستی علیه دولت قانونی این کشور با خبریم، به اعلامیه دستگاه امنیتی ونزوئلا اشاره کرده که در بین دستگیرشدگان شماری از اتباع آمریکا مرتبط با سازمان‌های اطلاعاتی این کشور نیز فعالیت می‌کرده‌اند.

به گفته وزارت خارجه روسیه، انجام دهندگان این عملیات تروریستی حتی تلاش نکردند پنهانی این طرح را پیش ببرند، چون برنامه آنها چند روز پیش در روزنامه نیویورک تایمز مورد بررسی قرار گرفته بود.

روسیه همچنین با اشاره به شرایط گسترش کرونا در جهان، تاکید کرده که در این وضعیت شاهد تلاش برخی دولت‌ها برای سرنگونی حکومت قانونی ونزوئلا هستیم و این نشان می‌دهد که طراحان این پروژه اهمیتی به جان شهروندان ونزوئلا که گرفتار بیماری کرونا هستند، نمی‌دهند.

اوایل هفته جاری، منابع ونزوئلایی از شکست طرحی برای کودتا و ترور مقامات این کشور خبر دادند.

در همین ارتباط نیز، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده بود که ۱۳ نفر از جمله دو آمریکایی به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت شده اند.

از سوی دیگر، به تازگی یک تبعه آمریکایی که در جریان کودتای شکست خورده علیه دولت ونزوئلا دستگیر شد، به جرم خود اعتراف کرده است.

در این ارتباط، «لوک دنمن» که یک آمریکایی است، اعتراف کرده که قصد داشته تا رئیس‌جمهور ونزوئلا را به همراه دستیاران خود گروگان بگیرند.

اعترافات این تبعه آمریکایی در تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش شده و او گفته است که به استخدام یک شرکت امنیتی در فلوریدا درآمده بوده تا کنترل فرودگاه کاراکاس را بر عهده گرفته و با استفاده از هواپیما مادورو را به ایالات متحده آمریکا بکشاند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: